KIA Venga

27. 7. 2010 14:29
KIA Venga je malý vůz spadající do kategorie nejmenších vozidel.
KIA Venga
KIA Venga | Foto: Aktuálně.cz

Malý vůz KIA Venga spadá do kategorie nejmenších vozidel. Vyrábí se v české továrně v jihomoravských Nošovocích. Aby lépe splňovala požadavky evropského trhu, byla navržena a zkonstruována v Evropě.

Délka: 407 cm
Výška: 160 cm
Šířka: 177 cm
Objem kufru: 444 – 1253 litrů
Motory:
Benzínové 1,4 CVVT a 1,6 CVVT; 90 a 125 koní
Dieselové 1,4 CRDi – 1,6 CRDi; 75 – 128 koní
Maximální rychlost: 185 km/h

Nejbližšího prodejce vozidel Kia naleznete v katalogu firem Najisto.cz.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 5 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy