KIA Soul

27. 7. 2010 17:42
Kia Soul je pětidveřový hatcback typu crossover.
KIA Soul
KIA Soul | Foto: Aktuálně.cz

Kia Soul je pětidveřový hatcback typu crossover, který byl původně představen jako studie na detroitském autosalonu (v roce 2006). Od roku 2008 se ale vyrábí sériově.

Délka: 411 cm
Výška: 166 cm
Šířka: 179 cm
Objem kufru: 340/818 litrů
Motory:
Benzínový: 1,6 CVVT; 126 koní
Dieselový: 1,6 VGT; 128 koní
Maximální rychlost: 182 km/h

Nejbližšího prodejce vozidel Kia naleznete v katalogu firem Najisto.cz.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Zemřel trenérský rekordman Gutendorf, jenž vedl přes 50 týmů

Fotbalový svět přišel o trenérského světoběžníka Rudiho Gutendorfa, který vedl neuvěřitelných 55 týmů na pěti kontinentech. Rodák z německého Koblenzu se dožil 93 let. Proslavila ho exotická angažmá a neutuchající láska k fotbalu i objevování nových destinací, díky čemuž se dostal do Guinnessovy knihy rekordů.

 

Gutendorfa proslavily i výrazné brýle a široký úsměv. S aktivním fotbalem skončil už v 27 letech, pak se dal na trénování. Během kariéry trvající přes půl století působil v 32 zemích, u osmnácti reprezentačních týmů a k tomu trénoval dva olympijské výběry. U všech ale vydržel vždy jen krátce a jeho role nebyla jen fotbalová, ale často i diplomatická.

 

Začal ve Švýcarsku, po Curychu působil v Lucernu, pak vyrazil do Tuniska. Na chvíli se vrátil do rodného Německa, než zkusil další kluby. Reprezentace měnil skoro po měsících: Chile, Bolívie, Venezuela, Trinidad a Tobago, Grenada, Antigua a Barbuda, Botswana, Austrálie, Nová Kaledonie, Fidži, Nepál, Tonga, Tanzanie, Ghana, Mauricius, Zimbabwe, Rwanda, Samoa a olympijské výběry Číny a Íránu.

 

Gutendorf zemřel v pátek ve spánku obklopen rodinou.

Další zprávy