KIA Sorento

27. 7. 2010 17:51
KIA Sorento je sportovní užitkový vůz (SUV), na kterém je patrná orientace na americký trh.
KIA Sorento.
KIA Sorento. | Foto: Aktuálně.cz

KIA Sorento je sportovní užitkový vůz (SUV), na kterém je patrná orientace na americký trh. Přestože se jedná o SUV, disponuje Sorento mnoha off roadovými prvky. Jedná se tedy o auto, jehož plně využije pouze ten, kdo tu a tam sjede ze silnice.

Délka: 469 cm
Výška: 175 cm
Šířka: 189 cm
Objem zavazadlového prostoru:
531 – 1525 litrů
Motory:
Benzínový: 2,4 CVVT; 174 koní
Dieselový: 2,2 CRDi; 197 koní
Maximální rychlost: 190 km/h

Nejbližšího prodejce vozidel Kia naleznete v katalogu firem Najisto.cz.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Británie chce příští rok zakázat vstup trestaným unijním občanům

Británie chce od 1. ledna příštího roku zakázat vstup na své území všem občanům Evropské unie odsouzeným k více než ročnímu trestu vězení. Podle britských médií by po konci brexitového přechodného období pro občany EU platila stejně přísná pravidla, jako pro zbytek světa. O návrhu ministryně vnitra Priti Patelové bude ve čtvrtek jednat britský parlament.

Do konce přechodného období, které skončí 31. prosince, platí pravidla z doby britského členství v unii a tak země může jejím občanům včetně Čechů zamítnout vstup jen ze závažných důvodů. Podle nově navrhovaného řešení by do Británie od příštího roku nesměli občané EU odsouzení k delšímu než ročnímu trestu odnětí svobody nebo osoby, které v posledním roce spáchaly trestný čin.

Britský plán má však jednu trhlinu. Počítá totiž s využitím Evropského informačního systému rejstříku trestů (ECRIS). Pokud se ale nepodaří Londýnu s Bruselem uzavřít dohodu o budoucích vztazích, nebude k němu mít Británie přístup. Řešením by mohl být přístup k informacím díky členství v Interpolu.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Vydavatelství Mafra se musí omluvit Chovancovi za články o tom, že koupil za polovinu obvyklé ceny byt od uchazeče o státní zakázky

Vydavatelství Mafra se musí omluvit bývalému ministrovi vnitra Milanu Chovancovi za články o tom, že koupil za polovinu obvyklé ceny byt od uchazeče o státní zakázky. Rozhodl o tom ve čtvrtek pravomocně pražský městský soud. Ze znaleckých posudků totiž vyplynulo, že politik zaplatil zhruba běžnou částku. Omluva musí vyjít na první straně deníku Mladá fronta Dnes i na webu iDnes.cz. 

"Je to nepravdivé tvrzení, což bylo bezpečně zjištěno v odvolacím řízení," uvedl v odůvodnění rozhodnutí předseda odvolacího senátu Tomáš Novosad. Články pak podle něj navodily pocit, že Chovanec získal velmi levně byt a prodávající za to získali možnost ucházet se o státní zakázky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy