KIA Sorento

27. 7. 2010 17:51
KIA Sorento je sportovní užitkový vůz (SUV), na kterém je patrná orientace na americký trh.
KIA Sorento.
KIA Sorento. | Foto: Aktuálně.cz

KIA Sorento je sportovní užitkový vůz (SUV), na kterém je patrná orientace na americký trh. Přestože se jedná o SUV, disponuje Sorento mnoha off roadovými prvky. Jedná se tedy o auto, jehož plně využije pouze ten, kdo tu a tam sjede ze silnice.

Délka: 469 cm
Výška: 175 cm
Šířka: 189 cm
Objem zavazadlového prostoru:
531 – 1525 litrů
Motory:
Benzínový: 2,4 CVVT; 174 koní
Dieselový: 2,2 CRDi; 197 koní
Maximální rychlost: 190 km/h

Nejbližšího prodejce vozidel Kia naleznete v katalogu firem Najisto.cz.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Polský nejvyšší soud zpochybnil nezávislost soudcovské rady

Polský nejvyšší soud dnes rozhodl, že soudcovská rada, převážně zvolená parlamentem ovládaným vládní stranou Právo a spravedlnost (PiS), není dostatečně nezávislá na politické moci. Zpochybnil tak podle agentury AFP spornou soudní reformu, prosazovanou vládou PiS. Rozhodnutí nejvyššího soudu může podle expertů posloužit k napadení verdiktů stovek soudců, jejichž jmenování soudcovská rada schválila, a vyvolat chaos v soudním systému, upozornila agentura Reuters.

"Národní soudcovská rada neskýtá dostatečné záruky nezávislosti na orgánech zákonodárné a výkonné moci," uvedl soudce nejvyššího soudu Bohdan Bieniek s tím, že žádost soudcovské rady o odročení dnešního jednání nejvyššího soudu dorazila devět minut po podepsání verdiktu, a tak "nelze odročit něco, co už skončilo".

Předseda soudcovské rady Leszek Mazur nicméně rozhodnutí odmítl a ujistil, že "nebude mít žádný vliv na fungování rady, ani disciplinárního kolegia nejvyššího soudu".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rusko je ochotné prodloužit odzbrojovací smlouvu s USA bez podmínek

Ruská federace je připravena bez jakýchkoliv podmínek a diskusí prodloužit smlouvu se Spojenými státy o omezení strategických útočných zbraní (START). Prohlásil to ve čtvrtek prezident Vladimir Putin při poradě o vojenských záležitostech.

Smlouva START, jejíž obnovenou podobu podepsali v roce 2010 v Praze prezidenti USA a Ruska Barack Obama a Dmitrij Medveděv, je poslední platnou odzbrojovací smlouvu mezi oběma jadernými velmocemi. Platnost smlouvy vyprší 5. února 2021, může být ale prodloužena o pět let. "Rusko je připraveno neprodleně, co možná nejrychleji, do konce letošního roku, bez jakýchkoliv předběžných podmínek smlouvu prodloužit," prohlásil Putin podle agentury Interfax.

Zdroj: ČTK
Další zprávy