KIA Rio

27. 7. 2010 16:25
KIA Rio je druhý nejmenší vůz automobilky jihokorejské automobilky KIA Motors.
KIA Rio
KIA Rio | Foto: Kia

KIA Rio je druhý nejmenší vůz automobilky jihokorejské automobilky KIA Motors. Vyrábí se od roku 2000 a je k dostání jako hatchback i jako sedan.

Délka: 403 cm a 425 cm (verze sedan)
Výška: 147 cm
Šířka: 170 cm
Objem kufru: 270/1145 litrů a 1580/1650 litrů
Motory:
Benzínové 1,4 a 1,6 CVVT; 97 a 112 koní
Turbodiesel 1.5 CRDi VGT; 100 koní
Maximální rychlost: 188 km/h a 190 km/h (verze sedan)

Nejbližšího prodejce vozidel Kia naleznete v katalogu firem Najisto.cz.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Microsoft koupí za 19,7 miliardy dolarů firmu Nuance. Ta pomáhala vyrobit asistentku Siri pro Apple

Americký softwarový gigant Microsoft dnes potvrdil, že koupí společnost Nuance Communications, která se zabývá mimo jiné vývojem umělé inteligence a rozpoznávání řeči. Microsoft se snaží svou strategii přechodu ke cloudovým službám posílit i o odvětví zdravotnictví. Do hodnoty transakce 19,7 miliardy dolarů (430,3 miliardy korun) je zahrnut i čistý dluh.

Nuance asistovala společnosti Apple při spuštění osobního asistenta Siri a produkuje software, který se používá například v automobilovém průmyslu. Nuance i Microsoft nyní těží z rozmachu medicíny na dálku, neboť během pandemie covidu-19 se část styku s lékaři přesunula na internet. Produkty Nuance používá přes 55 procent amerických lékařů a 77 procent amerických nemocnic. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stát zatím kompenzaci regionální dopravy nechystá, počká na stanovisko Evropské komise

Stát zatím kompenzace pro kraje za ztráty v regionální dopravě nechystá. Pro případná jednání s kraji o podpoře bude klíčový výsledek současných jednání s Evropskou komisí o kompenzacích pro železniční dopravce, pro které stát připravuje kompenzace až za 1,5 miliardy korun.

Pokud komise dotace pro dopravce schválí, bude stát jednat s kraji. To se podle ministerstva dopravy dá očekávat na konci května. Sdělil to dnes řekl mluvčí ministerstva František Jemelka. Kraje v minulých dnech oznámily, že loni na jízdném z veřejné dopravy ztratily 3,7 miliardy korun, žádají proto o pomoc stát.

Zdroj: ČTK
Další zprávy