Ford Tourneo Connect

17. 7. 2013 23:51
Kompaktní MPV Ford Tourneo Connect je osobní verze odvozená od kompaktního dodávkového vozu Ford Transit Connect. Je vyráběna od roku 2002, nejnovější druhá generace přijde do prodeje na podzim 2013.
Ford Tourneo Connect
Ford Tourneo Connect | Foto: Ford

Kompaktní MPV Ford Tourneo Connect je osobní verze odvozená od kompaktního dodávkového vozu Ford Transit Connect. Je vyráběna od roku 2002, nejnovější druhá generace přijde do prodeje na podzim 2013.

Connect je zaměřen zejména ekologickým směrem. Jako první dodávka Fordu nabízí i oceňovaný zážehový motor 1.0 EcoBoost se spotřebou 6,0 l/100 km a emisemi CO2 143 g/km. Samozřejmostí je systém Stop-Start a Ford nabízí i inovativní systém Ford Eco Mode, který řidiči sám poradí jak přizpůsobit jízdu pro nižší spotřebu.

Nové Tourneo Connect se nabízí ve dvou verzích - základní a sedmimístné Grand Tourneo Connect. Při sklopení zadních sedadel se vytvoří rozměrný úložný prostor. K dispozici je i velké množství odkládacích prostorů a schránek.

Délka: 4420 mm (Grand Tourneo Connect 4820 mm)
Výška:
Šířka:
Objem kufru: 2410 l (Grand Tourneo Connect 2620 l)
Motory:
Zážehové: 1.0 EcoBoost (74 kW) a 1.6 EcoBoost (110 kW)
Vznětové: 1.6 Duratorq TDCi (70/85 kW)

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Do Německa míří stále více migrantů z Polska, chce posílit hlídky na hranicích

Německý ministr vnitra Horst Seehofer chce, aby v německo-polském pohraničí v zesílené míře působily společné hlídky. Do Německa totiž před Polsko přichází stále více migrantů z Běloruska a v Německu se kvůli tomu ozvaly i výzvy k zavedení hraničních kontrol.

Seehofer podle agentury DPA v dopisu svému polskému protějšku Mariuszovi Kamińskému navrhuje, aby hlídky působily zejména na území Polska. Jeho cílem je vyhnout se zavedení hraničních kontrol, ale migranty zastavit ještě na polském území.

Od léta se z Běloruska přes polské území k německé východní hranici dostalo asi 5000 lidí z Iráku, Sýrie a dalších krizových oblastí. Podle Evropské unie jde o prvek hybridní války, kterou proti ní vede autoritářský prezident Alexandr Lukašenko v odvetě za unijní sankce.

DPA uvádí, že se tak rodí nový možný konflikt mezi Berlínem a Varšavou: podle pravidel platných v Evropské unii by migranty mělo zaregistrovat Polsko a umožnit jim požádat o azyl, což se ovšem velmi často neděje. Místo toho pokračují tito lidé, často s pomocí pašeráků, v cestě do Německa. Kvůli tomu šéf německých policejních odborů Heiko Teggatz v deníku Bild varoval před hrozící migrační krizí na hranici mezi Německem a Polskem. Podle jeho názoru situaci může vyřešit jedině dočasné zavedení hraničních kontrol.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rakouští vojáci objevili na hranici s Maďarskem v minibusu těla dvou migrantů

Rakouští vojáci dnes u hranice s Maďarskem objevili v minibusu těla dvou migrantů. Informovala o tom agentura APA. Dalších 26 migrantů bylo zadrženo, po pašerákovi, který tuto skupinu převážel, se dál pátrá.

Vojáci vozidlo zastavili ke kontrole nedaleko obce Siegendorf ležící nedaleko hranic, protože jim bylo podezřelé. Jeho řidič utekl a policie po něm pátrá v Rakousku i Maďarsku. Oba mrtví muži byli zřejmě už před cestou ve špatném zdravotním stavu, ostatním migrantům se vede dobře, nikdo z nich nepotřeboval lékařskou pomoc. Šlo o Syřany a Kurdy.

V srpnu roku 2015 šokoval svět nález 71 mrtvých, pravděpodobně udušených, migrantů v odstaveném chladírenském voze na dálnici u obce Parndorf na východě Rakouska. V červnu 2019 soud v maďarském městě Segedín (Szeged) v odvolacím řízení hlavní čtveřici obžalovaných v tomto případu potrestal doživotním.

Další zprávy