Ford Mondeo

26. 7. 2010 16:05
Ford Mondeo je vozidlo střední třídy, jehož první verze MK-1 byla vyráběna od roku 1992.
Ford Mondeo.
Ford Mondeo. | Foto: Ford

Další z vozů americké automobilky Ford – Ford Mondeo je vozidlo střední třídy, jehož první verze MK-1 byla vyráběna od roku 1992. V současné době už je na trhu čtvrtá generace MK-4. nabídce pro ČR je devět motorů, na některých trzích se prodává také 2.0 TDCi ve verzi 131 koní.

Délka: 4dv. 484 cm, 5dv. 488 cm a 483 cm kombi
Výška: 189 cm
Šířka: 193 cm
Objem kufru: 550, 540 a 554 litrů
Motory:
Benzínové 1,6 – 2,5; 110 – 220 koní
Dieselové 1,8 – 2,2 TDCi; 100 – 175 koní
Maximální rychlost: 245 km/h

Nejbližšího prodejce vozidel Ford naleznete v katalogu firem Najisto.cz.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Druhý start ve finále SP střelci Nepejchalovi nevyšel

Druhý start ve finále Světového poháru českému sportovnímu střelci Filipu Nepejchalovi tolik nevyšel. Vítěz třípolohové střelby z malorážky dnes v Číně obsadil čtrnácté místo ve vzduchové pušce.

Dvacetiletý český talent tentokrát v disciplíně, v níž už dvakrát vyhrál soutěž Světového poháru včetně letošního triumfu v Mnichově, porazil jediného soupeře. S kvalifikačním nástřelem 620,8 bodu jej téměř pět bodů dělilo od postupu do osmičlenného finále.

Soutěž ovládl indický střelec Divjanš Singh Panvar, který teprve před měsícem oslavil sedmnácté narozeniny, o jedinou desetinu bodu před Istvánem Pénim z Maďarska.

před 55 minutami

Podíleli se na ochraně ohrožených gepardů, íránský soud je poslal na dlouhé roky do vězení za špionáž

Íránský soud vyměřil tresty odnětí svobody v délce šesti až deseti let šesti ochráncům přírody. Byli obviněni ze špionáže. Podíleli se totiž na projektu záchrany v Asii kriticky ohrožených gepardů a používali k jejich pozorování skryté kamery. Informovala o tom dnes agentura AP.

Newyorské centrum zabývající se lidskými právy v Íránu oznámilo, že ochránci byli odsouzeni za kontakty s USA, tedy nepřítelem státu. V téže kauze budou souzeni ještě dva lidé. Ve skupině byl také Kavous Seyed Emami s občanstvím Íránu a Kanady, který zemřel loni v únoru za nejasných okolností ve vězeňské vazbě, kde čekal na soud. Vdově po něm pak Írán po nějaký čas bránil vycestovat ze země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy