Dacia Sandero

27. 7. 2010 9:27
Dacia Sandero je malý pětidveřový hatchback vyráběný na bázi Loganu.
Dacia Sandero.
Dacia Sandero. | Foto: Dacia

Dacia Sandero je malý pětidveřový hatchback vyráběný na bázi Loganu. Od roku 2008 se vyrábí v automobilkách v Rumunsku Brazílii a Kolumbii.

Délka: 402 cm
Výška: 153 – 155 cm
Šířka bez zrcátek: 175 cm
Objem kufru: 320 litrů
Motory:
Benzínové 1,4 a 1,6; 75 a 86 koní
Dieselové: 1,5 dCi; 68 nebo 86 koní
Maximální rychlost: 174 km/h

Nejbližšího prodejce vozidel Dacia naleznete v katalogu firem Najisto.cz.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům komunismu

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům někdejšího komunistického režimu a pracovníkům některých jeho bezpečnostních složek. Návrh příslušného zákona ve čtvrtek v prvním čtení schválila slovenská sněmovna. Podle poslankyně nejsilnějšího vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti a spoluautorky předlohy Anny Andrejuvové by zákon mohl postihnout kolem 7000 lidí.

Podle návrhu se zákon bude vztahovat kromě jiných na poslance parlamentu a členy vlády v komunistickém Československu, dále na příslušníky komunistické tajné policie StB, některé řídící pracovníky v oblasti bezpečnostních služeb či členy a zaměstnance ústředního výboru Komunistické strany Československa a Komunistické strany Slovenska, a to do pádu komunismu v roce 1989.

"Má napravit hlavní nespravedlnost, že ti, kteří byli pronásledování, často umírají v chudobě a jejich pronásledovatelé z doby totality mají specifické výsady," řekl k zákonu slovenský ministr životního prostředí Ján Budaj, který byl na podzim 1989 jedním z hlavních řečníků na protikomunistických mítincích v Bratislavě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy