Dacia Sandero

27. 7. 2010 9:27
Dacia Sandero je malý pětidveřový hatchback vyráběný na bázi Loganu.
Dacia Sandero.
Dacia Sandero. | Foto: Dacia

Dacia Sandero je malý pětidveřový hatchback vyráběný na bázi Loganu. Od roku 2008 se vyrábí v automobilkách v Rumunsku Brazílii a Kolumbii.

Délka: 402 cm
Výška: 153 – 155 cm
Šířka bez zrcátek: 175 cm
Objem kufru: 320 litrů
Motory:
Benzínové 1,4 a 1,6; 75 a 86 koní
Dieselové: 1,5 dCi; 68 nebo 86 koní
Maximální rychlost: 174 km/h

Nejbližšího prodejce vozidel Dacia naleznete v katalogu firem Najisto.cz.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy