Archiv: SK Dynamo České Budějovice

Fotbalisté Dynama mají nového nakaženého, v sobotu ale mohou hrát

Fotbalisté Českých Budějovic mají další případ koronaviru v týmu, z nemoci se nyní léčí čtyři hráči. V sobotním utkání 6. kola první ligy v Mladé Boleslavi ale Dynamo může nastoupit. V minulém týdnu byl kvůli výskytu covidu-19 v mužstvu odložen domácí zápas Jihočechů s Bohemians 1905.

"Čtvrteční testování našeho A-týmu odhalilo jeden pozitivní nález u hráče. Jedná se o hráče, který vzhledem k příznakům onemocnění poslední dny netrénoval a byl v izolaci. Aktuálně se tak z onemocnění covid-19 léčí čtyři hráči A-týmu. Do zápasu v Boleslavi nastoupíme," uvedl jihočeský klub na twitteru.

"Jedná se o člena základní sestavy, nyní ho po výsledcích testů čeká dalších 10 dnů izolace. Průběh onemocnění je u něj stejný jako u ostatních. Jeden den měl zvýšenou teplotu a pociťoval slabost a únavu," doplnil tiskový mluvčí Dynama Aleš Strouha.

Českobudějovičtí po nálezech z minulého týdne přerušili přes prodloužený víkend přípravu a poté trénovali ve zvláštním režimu. "V úterý brzy ráno došlo k dezinfekci všech prostor na stadionu a hráči bez příznaků v malých skupinkách absolvovali trénink na Složišti," uvedl Strouha.

"V podstatě jsme se vrátili zpět do dubna, kdy hráči přestali zcela využívat šatny a na trénink se sjížděli jednotlivě a jednotlivě pak po tréninku odjížděli domů," dodal Strouha.

Dynamo bude v Mladé Boleslavi postrádat osm hráčů. Čtyři mají covid-19 a čtyři zůstávají zranění. "Situace není ideální, podmínky k tréninku nebyly optimální. Přesto ale věříme tomu, že ti hráči, kteří dostanou v sobotu příležitost, odvedou maximální výkon. Máme na to, abychom v Boleslavi uspěli," řekl českobudějovický trenér David Horejš.

Jihočeši se před týdnem chystali na domácí předehrávku s Bohemians, v den zápasu se ale u několika osob objevily příznaky nemoci. "Několik členů týmu v pátek během dne oznámilo, že se necítí dobře a že má patrně příznaky onemocnění. Do startu zápasu se testování již nestihlo a zmiňovaní hráči následně v sobotu dostali výsledky, které jejich onemocnění potvrdilo," uvedl Strouha.

Na rozdíl od hokejové extraligy byly ve fotbalové lize kvůli koronaviru odloženy zatím jen dva zápasy. Vedle souboje Dynama s Bohemians 1905 to bylo ještě utkání 4. kola mezi Slováckem a Příbramí.

Zdroj: ČTK

Van Buren odešel ze Slavie na půlroční hostování do Budějovic

Fotbalový útočník Mick Van Buren odešel z pražské Slavie na půlroční hostování bez opce do Českých Budějovic. Důvodem je snaha o pravidelné herní vytížení. Kluby o tom informovaly na svých webech.

Osmadvacetiletý Nizozemec opustil v lednu Eden a zamířil na půlroční hostování do Haagu, kde se sešel s bývalým slávistou Tomášem Necidem. Jenže v rodné zemi si stačil připsat pouze čtyři starty a celkem 92 odehraných minut, než v březnu téměř veškeré sportovní soutěže na světě přerušila pandemie koronaviru. V Nizozemsku se na rozdíl od jiných zemí liga už nerozběhla a byla předčasně ukončena.

"Mick má za sebou nešťastnou část roku 2020. Poté, co odešel na hostování do Nizozemska, neodehrál kvůli brzkému ukončení Eredivisie na jaře téměř žádné utkání. V létě se vrátil do Slavie, ale sužovaly ho drobné zdravotní potíže, a tak neměl příliš možnost zabojovat o místo v sestavě," uvedl pro web Slavie Jiří Bílek, který od září v roli sportovního ředitele nahradí odstoupivšího Jana Nezmara.

Drobný bude nadále chytat za České Budějovice

Fotbalový brankář Jaroslav Drobný bude nadále působit v Českých Budějovicích. S klubem se domluvil na prodloužení smlouvy na další sezonu. Novinářům to dnes řekl trenér Dynama David Horejš. Čtyřicetiletý Drobný v Českých Budějovicích působí od loňského podzimu, kdy se vrátil po 18 letech ze zahraničí.

"Pro nás byla velká priorita, abychom se s Jardou dohodli. Jsem moc rád, že to dobře dopadlo. Všichni tady v klubu pro to udělali obrovské maximum. My jsme měli v týmu dva kluky, kteří byli obrovské osobnosti. Jedním z nich byl Tomáš Sivok a ten skončil. Kdybychom měli přijít o tu druhou osobnost o Jardu, bylo by to pro nás hodně těžké," uvedl Horejš.

Drobný je odchovancem klubu a do zahraničí odešel v roce 2001. Přes Řecko, Anglii, Nizozemsko a Německo se loni na jih Čech vrátil. "O variantě prodloužení smlouvy v Dynamu jsme se bavili již v průběhu jara, bylo to pro mě od začátku téma. Do Budějovic jsem přicházel s určitými cíli a také představou, jak tradiční klub posunout o něco dál. Ať už z pohledu výsledků, tak především celkového fungování," uvedl Drobný.