Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Pracovní oděvy: Nejčastější otázky související s jejich nákupem

komerční článek
13. 5. 2021 23:50
Pořízení kvalitního pracovního oblečení by se mělo stát v mnohých provozech i domácnostech jakousi samozřejmostí.
Foto: Engelbert Strauss

Riskovat zranění nebo také nepohodlí rozhodně nestojí za to. Použití starších věcí v domácnosti nebo nekvalitních a neznačkových oděvů ve firemním prostředí rozhodně nestojí za to a jedná se fakticky o zbytečné riskování. Mnohdy je na vině také neznalost týkající se nesprávné volby pracovního oblečení. Právě z toho důvodu se podíváme na některé základní otázky, na něž se vyplatí před pořízením pracovních oděvů odpovědět.

Jaké typy pracovních oděvů existují?

Otázku lze formulovat klidně i jinak, možná trochu obratněji. Zní jednoduše. Při jakých činnostech budou oděvy využívány? Pracovních oděvů je spousta a každý se vyznačuje úplně jinými vlastnosti jak z hlediska využitého materiálu, tak i střihu nebo barev. Je jasné, že třeba takové oblečení pro průmysl se značně liší od oděvů, které jsou primárně určené třeba pro zdravotnictví nebo prodej v maloobchodních sítích.

No name se nevyplácí

Jinými slovy, je třeba vsadit na pohodlí, komfort a maximální ochranu. Výborné jsou třeba pracovní oděvy Engelbert Strauss. Právě ony splňují veškeré požadavky a pro venkovní i vnitřní práce se hodí skvěle. Základem značkových oděvů je pochopitelně ten nejlepší materiál. Tomu logicky odpovídá i jejich cena.

Jakou míru ochrany musí pracovní oděvy poskytovat?

Tady se všechno odvíjí také od konkrétního oblečení pro určit povolání. Brát v potaz je zapotřebí třeba ochranu proti prořezu nebo propíchnutí. Především ve strojírenství a těžkém průmyslu se bez takovéto ochrany neobejdete. Ostrých předmětů je ve výrobních halách obrovské množství a nikdy nevíte, kdy o některý z nich zavadíte. Zapomenout nelze ani na ochranu před propálením. Hlavně ve výrobnách s různými pecemi jde o nezbytnost. Jmenovat bychom mohli třeba práškovou lakovnu a podobně. Důležité jsou třeba i pracovní boty s kovovou špičkou a jinými ochrannými prvky.    

Jak dlouho vydrží pracovní oděv?

Záleží na kvalitě jeho provedení. Ideální je vsadit na maximálně odolné materiály, které něco vydrží. Vynikající je u mnohých oděvů třeba goretexová povrchová úprava, odolají tak nepříjemným povětrnostním podmínkám. Bundy i kalhoty by měly disponovat vodním sloupcem a rezistencí vůči profouknutí.

V čem spočívá praktický střih pracovních oděvů?

Především v tom, že se budete cítit maximálně příjemně. Počítejte s tím, že v pracovním oblečení se budete pohybovat počas celého dne, případně i několika dní. Dostanete se do pozic, kdy se kalhoty, tričko, mikina, nebo bunda budou natahovat. Vůbec nic nesmí zadrhnout, nebo dokonce natrhnout. Ideální jsou střihy, jež dokážou dokonale kopírovat tvary lidského těla, zároveň ovšem nijak nezavazí a práci v nich lze vykonávat maximálně pohodlně. 

Sázka na světoznámou značku

Naším tipem je již zmiňované značkové pracovní oblečení Engelbert Strauss. Právě ony nabízejí maximálně zabezpečení před jakýmikoli případnými nehodami. Kvalitní ochrana a pohodlí. Přesně toto jsou atributy známého pracovního oblečení světoznámého německého výrobce. Ten se ostatně může pochlubit dlouholetou tradicí a spoustou spokojených zákazníků. K založení této společnosti došlo již v roce 1948 a sídlí v Biebergemündu u Frankfurtu nad Mohanem. Své výrobní prostory firma několikrát zvětšovala a nyní vyrábí jak pracovní oděvy, tak i nejrůznějších ochranné pracovní pomůcky po celém světě.

Foto: Engelbert Strauss
 

Právě se děje

Další zprávy