Petra Kvitová

Česká tenistka (*1990), dlouhodobě v první desítce světového žebříčku WTA. Jejím největším úspěchem jsou vítězství na Wimbledonu 2011 a 2014. V roce 2011 rodačka z Fulneku také vyhrála Turnaj mistryň, což jí vyneslo až na druhé místo na světě (dosud nejlepší umístění).

Na olympiádě v Rio de Janeiru vybojovala bronz ve dvouhře.Hned šestkrát s českým týmem vyhrála Fed Cup. Po boku Tomáše Berdycha také zvítězila v Hopman Cupu (2012). Celkem má na kontě 27 singlových titulů.

V prosinci 2017 ji v bytě přepadl agresor, který jí nožem vážně poranil levou ruku a s následky zranění se dodnes potýká.

Trenérem Petry Kvitové je od roku 2017 Jiří Vaněk.

Nejčestnější tenistka na okruhu. Kvitová získala poosmé ocenění za fair play

Petra Kvitová dál patří podle názoru tenistek k nejčestnějším a nejsympatičtějším hráčkám na okruhu WTA.
Inspirace a jeden z nejlepších. Kvitová a Strýcová se emotivně loučily s Berdychem

Konec kariéry Tomáše Berdycha nenechal chladnými jeho kolegyně a krajanky.

Tenistku Kvitovou už nebude kondičně připravovat Vydra

Tenistka Petra Kvitová mění kondičního trenéra. Dvojnásobná vítězka Wimbledonu po čtyřech a půl letech ukončila spolupráci s Davidem Vydrou. Sedmá hráčka informaci zveřejnila na sociálních sítích.

"Chtěla bych moc poděkovat svému kondičnímu trenérovi Davidovi za skvělou spolupráci. Prošli jsme spolu hodně, nyní jsme se však rozhodli jít příští sezonu každý svou cestou. Děkuji, Dafi, za všechno a přeji ti vše dobré," uvedla Kvitová.

Vydra, který v minulosti připravoval i Tomáše Berdycha, přišel ke Kvitové v červnu 2015 a nahradil Němce Alexe Stobera.

Svěřenkyně Jiřího Vaňka ještě jméno nového kondičního trenéra nemá. "Ale i v nové sezoně bude pracovat s kondičním trenérem," uvedl pro ČTK Karel Tejkal, mluvčí devětadvacetileté bronzové olympijské medailistky.

3:06

V první sadě neproměnila Petra Kvitová ani jeden ze čtyř brejkbolů a sama naopak podání v pátém gemu ztratila. Druhá sada byla ještě jednoznačnější.
Kdo přežije, vyhraje. Čínský Turnaj mistryň ničí tenistky, jejich nevole sílí

Po čtyřech dnech Turnaje mistryň sílí kritika na pořadatele. Číňané při své premiéře připravili extrémně pomalý povrch
Psychicky vyčerpaná Kvitová nedorazila vzteklou soupeřku. Trenér motivoval marně
3:53

Petra Kvitová na premiérovém ročníku Turnaje mistryň v čínském Šen-čenu potvrzuje, že se jí v posledních době na prestižní rozlučce se sezonou nedaří.
3:53

Petra Kvitová prohrála na Turnaji mistryň i druhý zápas v základní skupině, Švýcarce Belindě Bencicové podlehla 3:6, 6:1, 4:6.
1:06

Petra Kvitová podlehla na Turnaji mistryň Japonce Naomi Ósakaové 6:7, 6:4 a 4:6. Naopak Krejčíková se Siniakovou i Strýcová byly v deblu úspěšné.
České finále by bylo neskutečné, doufá Koukalová. Hlavní favoritku ale vidí jinde

Jakou šanci mají české tenistky Karolína Plíšková a Petra Kvitová v nejtvrdší možné konkurenci?
Těžký los pro Plíškovou. Vyzve dvě poslední grandslamové vítězky i obhájkyni titulu

České tenistky Karolína Plíšková a Petra Kvitová se tentokrát na Turnaji mistryň ve skupině nepotkají.
Okázalá pýcha čínského socialismu vítá Plíškovou a spol. Armáda se šikuje opodál

Turnaj mistryň poprvé hostí jihočínský Šen-čen. Před čtyřiceti lety rybářská vesnice, dnes více než dvanáctimilionové hypermoderní velkoměsto.
Místo Barcelony vzala za vděk Příbramí. Kvitové "zkazil" plány další Turnaj mistryň

I přes zdravotní komplikace si Petra Kvitová zajistila účast na tenisovém finále sezony v podobě Turnaje mistryň.
Další ruský skalp nepřidala. Muchová nestačila v Moskvě na Pavljučenkovovou

Karolína Muchová na turnaji v Moskvě na třetí finále v sezoně nedosáhla, v semifinále podlehla 4:6, 7:6, 1:6 domácí Anastasii Pavljučenkovové.
Češky poráží americký dril. Umíte vybrousit tenisový talent, chválí Hantuchová

V rozhovoru pro Aktuálně.cz Daniela Hantuchová přiznala, jak obdivuje české hráčky nebo jaké je mít za kolegu Johna McEnroea.
Nadšená Kvitová už má jistotu. Česká tenistka si posedmé zahraje Turnaj mistryň

"Po skvělém startu sezony v Austrálii jsem na sebe pyšná, že jsem si zajistila místo," uvedla Petra Kvitová.