muzikál

Divadlo zrušilo muzikál Terryho Gilliama, zaměstnanci si stěžovali na jeho výroky

Londýnské divadlo Old Vic neuvede muzikál Into the Woods, na jehož režii se měl podílet Terry Gilliam ze skupiny Monty Python. Informuje o tom britská BBC, podle níž se některým zaměstnancům divadla nelíbily Gilliamovy pohrdavé výroky o hnutí #MeToo nebo genderových otázkách. Osmdesátiletý komik a režisér filmů Monty Python a Svatý Grál, 12 opic či Imaginárium dr. Parnasse mimo jiné označil #MeToo za "hon na čarodějnice", na nějž "doplácejí slušní lidé".

Divadlo oficiálně nepotvrdilo, že Gilliamovy výroky jsou důvodem zrušení inscenace plánované na jaro 2022. Připustilo ale, že management obdržel stížnosti od zaměstnanců. "Před každou sezonou se vedení setkává s režiséry, aby projednalo naší kulturu a hodnoty," uvedla londýnská scéna. Ta existuje od roku 1818 a stála na počátku kauzy #MeToo, když se objevilo 20 nařčení ze sexuálního obtěžování proti zdejšímu uměleckému řediteli a herci Kevinu Spaceym.

Muzikál Into the Woods, k němuž hudbu i texty podle pohádek bratří Grimmů napsal Stephen Sondheim, byl od roku 1987 kromě newyorské Broadwaye uveden také v pražském divadle Kolowrat. Plánovaná londýnská inscenace by se mohla z Old Vic přesunout do jiného divadla, doplňuje deník Guardian.

Zdroj: BBC/The Guardian

Jiří Suchý ze zdravotních důvodů odkládá premiéru v Semaforu

Na únor příštího roku odložil Jiří Suchý kvůli nedávné zdravotní indispozici obnovenou premiéru muzikálu Nižní Novgorod v pražském divadle Semafor. Hra s hudbou Ferdinanda Havlíka měla být znovu uvedena 3. prosince. Ohlášená představení 4., 8. a 9. prosince nahradí tři poslední reprízy koncertu nazvaného Znám ještě starší lidi.

"Na koncert Znám ještě starší lidi budou platit vstupenky zakoupené na muzikál Nižní Novgorod. Pokud je však bude chtít někdo vrátit nebo vyměnit na jiné představení, nechť se obrátí na kancelář divadla," informovala Lenka Řiháčková ze Semaforu.

Suchému se 10. října na jevišti udělalo nevolno. Do Semaforu byla přivolána záchranná služba, která jej odvezla do nemocnice. Záhy byl propuštěn domů. "Jsem zdráv," vzkázal následně přes sociální sítě. "A ještě něco: Kdybych neměl jednou či dvakrát do roka svůj oblíbený minikolaps, měl bych pocit, že se se mnou něco děje," dodal divadelník, který 1. října oslavil 90. narozeniny. Tuto neděli 31. října jej čeká vystoupení v pražském Rudolfinu na pozvání Strun podzimu.

Zdroj: ČTK

Divadlo Komedie uvede Bowieho muzikál, premiéře bude předcházet filmová projekce

Pražskému uvedení muzikálu Lazarus od Davida Bowieho bude předcházet projekce filmu Muž, který spadl na Zemi, v němž britský zpěvák roku 1976 ztvárnil hlavní roli a kterým se později inspiroval při tvorbě muzikálu. Projekce se uskuteční 8. října v žižkovském kině Aero. Muzikál budou Městská divadla pražská uvádět od 11. října na scéně Divadla Komedie. Režíruje Marián Amsler, účinkují Igor Orozovič, Ondřej Ruml a další. Komorní broadwayský muzikál Lazarus, v němž zní starší hity Changes či Life On Mars stejně jako písně z posledního alba Blackstar, napsal Bowie s dramatikem Endou Walshem. Premiéru měl koncem roku 2015, pár měsíců nato zpěvák zemřel ve věku 69 let.

Zdroj: ČTK
Pokračovat