Archiv: MS ve fotbale

Fotbalisté měli negativní testy na covid, Jemelka ale zůstal doma

Všichni fotbaloví reprezentanti i členové realizačního týmu měli před středečním úvodním venkovním zápasem kvalifikace mistrovství světa proti Estonsku negativní test na koronavirus. Z preventivních důvodů ale zůstal doma dodatečně povolaný obránce Václav Jemelka, jemuž se udělalo nevolno. Český celek před polednem odletěl do polského Lublinu, kde se utkání kvůli zpřísněným opatřením proti koronaviru v Estonsku odehraje.

Jemelka doplnil tým těsně před pondělním srazem poté, co kvůli zranění vypadl jiný stoper Tomáš Kalas. Zadák belgické Lovaně ale kvůli drobným zdravotním problémům na zápas s Estonskem nakonec nebude k dispozici.

"Všechny PCR testy na koronavirus mu vyšly negativně. Ale udělalo se mu nevolno, a tak raději preventivně zůstane v lékařské péči v Praze," řekl novinářům tiskový mluvčí reprezentace Petr Šedivý.

Estonci museli kvůli koronaviru výrazně změnit nominaci na Čechy

Fotbalisté Estonska museli kvůli pozitivnímu testu na koronavirus a kontaktu hráčů s nakaženým na poslední chvíli výrazně změnit nominaci na středeční utkání kvalifikace mistrovství světa s českým týmem a následné duely s Běloruskem a Švédskem. Z původního výběru vypadla více než polovina hráčů včetně karvinského Vlasije Sinjavského a naopak 10 hráčů bylo dodatečně povoláno. Mužstvo povede i jiný trenér. Estonská asociace o tom informovala na svém webu.