hudební průmysl

Album Kanyeho Westa už slyšely tři čtvrtě miliardy lidí

Nového alba rapera Kanyeho Westa nazvaného Donda se v USA za první týden prodal ekvivalent 309 milionů jednotek, víc než kterékoliv letošní nahrávky, píše deník New York Times. Žebříček časopisu Billboard používá pojem ekvivalent proto, aby v metrice zohlednil i jiné formáty než fyzické nosiče, a to zejména streamování.

Celkově zatím Donda v USA zaznamenala 357 milionů streamů, což je opět nejvíc za celý rok. Doteď byla nejúspěšnější interpretkou zpěvačka Olivia Rodrigo s 295 miliony streamů své nahrávky Sour.

Celosvětově si Dondu pustilo již přes tři čtvrtě miliardy lidí, na první místo žebříčku se dostala v 11 zemích, doplňuje Westovo vydavatelství Def Jam Records. Nejvíc, 442 milionů osob, desku slyšelo na Spotify, dalších 242 milionů na službě Apple Music.

Zdroj: New York Times

Nový rekord hitparády: hit zpěváka The Weeknda se v ní drží už 88 týdnů

Singl Blinding Lights od kanadského popového zpěváka The Weeknda se v americké hitparádě drží již 88. týdnem v řadě, nejdéle, co žebříček Billboard Hot 100 pamatuje. Předešlý rekord stanovila kapela Imagine Dragons, jejíž píseň Radioactive byla mezi nejhranějšími 87 týdnů, informoval deník Guardian.

Blinding Lights vyšlo v listopadu 2019 jako druhý singl z Weekndova alba After Hours, zveřejněného v březnu 2020. "Je to velký den. Jsem neskonale vděčný, že mohu experimentovat se zvuky, zkoušet nové věci se svým hlasem a dělat hudbu pro lidi, které miluji a respektuji," napsal na Instagramu zpěvák, který chce letos vydat další desku. Jeho plánovaný koncert v pražské O2 areně byl kvůli pandemii přeložen na 5. listopadu 2022, vstupenky jsou stále v prodeji.

Zdroj: Guardian
Pokračovat