HC Oceláři Třinec

Český hokejový klub působící v Tipsport extralize. Byl založen roku 1929 a své domácí zápasy hraje v nové Werk Areně.

Třinec slavil mistrovský titul zatím pouze jednou a to v roce 2011. Je to největší úspěch v jeho historii.

V minulé sezoně 2015-16 sice Oceláři opět mocně posílili, ale nakonec byli rádi za předkolo play off. V něm vypadli se Zlínem, když rozhodlo až prodloužení pátého duelu. Trenérem je Vladimír Kýhos.

Kdyby Bartošák odešel do KHL, mohlo být hůře, přemítá Málek. Kometa je rozklížená

Někdejší elitní brankář Roman Málek komentuje dění v hokejové extralize. Tentokrát rozebírá situaci Patrika Bartošáka a úpadek v Kometě.
Bartošák dostal několik šancí. Takhle to dál nešlo, řekl trenér Varaďa k jeho konci

Třinec rozvázal s reprezentačním brankářem Patrikem Bartošákem smlouvu kvůli opakovanému porušení životosprávy. Trenér Varaďa vysvětlil okolnosti.
Vítkovice čtyřmi góly otočily zápas s Kometou. Kváča a Godla vychytali první nulu

Hokejisté Vítkovic udolali v 18. kole extraligy Brno 4:3 po nájezdech, přestože už prohrávali o tři góly.
Z nejhoršího jsem venku, věří Čechmánek. Se Vsetínem vzpomínal na srdcový hokej

Hrozilo mu deset let za mřížemi, teď Roman Čechmánek doufá v lepší zítřky. Angažuje se v hokeji a objevil se v bráně výběru Vsetína z roku 1998.
Smír a dres pod stropem. Král byl uznán za právoplatnou legendu, na ledě pořád září

Hokejový Třinec v rámci oslav 90 let vyvěsil pod strop haly čtyři dresy. Navzdory dřívějším sporům s prezidentem klubu byl poctěn i Richard Král.
Češi vyrazili na prokletý turnaj. Trenér se nebál neokoukaných tváří, těší Tlustého

Svěřenci Miloše Říhy odletěli na turnaj, jehož kletbu překonali Češi jen jednou. Expert O2 TV a bývalý útočník Jiří Tlustý byl v roce 2012 u toho.
Hokejová Sparta je znovu mocná. Vedení se konečně trefilo do posil, těší Richtra

Posily se Spartě povedly. Michal Řepík, Vladimír Růžička nebo David Tomášek se stali tahouny týmu, který stráví první přestávku na čele extraligy.
Bartošák s Honzíkem se kvůli posunuté bráně přeli, kdo je větší "Murín"

Třinec vstřelil v utkání s Litvínovem ve 33. minutě za stavu 1:0 gól, který ale rozhodčí neuznali kvůli lehce posunuté brance.
Třinec si proti Litvínovu spravil chuť, Boleslav odmítla první místo v tabulce

Třinec v sobotní předehrávce 17. extraligového kola porazil Litvínov 2:0, duel mezi Mladou Boleslaví a Libercem se ještě hraje.
Sparta vyhrála podeváté v řadě, Růžička slaví první vítězství na lavičce Hradce

Hokejisté Sparty vyhráli ve 14. kole extraligy na ledě Plzně 3:2 po samostatných nájezdech a prodloužili svoji vítěznou sérii na devět utkání.
Plzeň i díky hattricku Eberleho rozstřílela Třinec, mistři schytali šest branek

Hokejová Plzeň v sobotní dohrávce 13. extraligového kola smetla třetí Třinec 6:1 i díky hattricku Jana Eberleho.
Kde jsou ti junioři? Uzavření ligy přineslo lenost a kamarádšofty, říká Antoš

Hokejová extraliga trpí zoufalým nedostatkem juniorů. V první lize není situace o mnoho lepší, uzavření jí podle Milana Antoše rozhodně neprospělo.
V jedné čtvrtině více gólů než za základní část. Rozhořel se ohýnek, říká Kovařčík

Třinec doma vyhrál i pošesté a v extralize je první. Michal Kovařčík si pěti góly v první čtvrtině základní části vytvořil nové střelecké maximum.
Třinec v Lize mistrů končí. Plzeň postupuje z druhého místa, výhru zařídil Gulaš

Bez boje mohl slavit Hradec Králové, protože díky porážce Cardiffu s Frölundou má už před duelem se Štýrským Hradcem jisté druhé místo.
Šance na stoprocentní postup v Lize mistrů žije. Prohrám s Brity a Bělorusy navzdory

Poprvé v historii hokejové Ligy mistrů mohou do vyřazovací fáze postoupit všechny české týmy. Plzeň chtějí napodobit Třinec, Liberec i Hradec.
Oceláři zdolali přemožitele Philadelphie. Proti Flyers by to bylo jiné, tvrdí Gernát

Lausanne nedávno skolilo Philadelphii, ale proti Třinci v LM padlo. Martin Gernát nedá na Švýcarsko, kde ještě před rokem a půl působil, dopustit.
Třinec zdolal Lausanne a drží se v LM na postupové pozici

Třinečtí hokejisté porazili v Lize mistrů Lausanne 2:1 v prodloužení a před posledním duelem na ledě svého dnešního soka si drží naději na postup.
Patnáct let od poslední medaile. Věděli jsme, že Finy porazíme, vzpomíná Vrána

Za 80 dní začne v Ostravě a v Třinci hokejové MS juniorů. Kapitán bronzového týmu z roku 2005 Petr Vrána se přišel podívat na představení medailí.