FK Jablonec

FK Jablonec

Fotbalový klub založený v roce 1945. Jablonec stále čeká na první mistrovský titul. Nejblíže byl v sezoně 2009-2010, kdy skončil v Synot lize druhý. V sezoně 2015-16 patřilo klubu v ligové tabulce sedmé místo.

V letech 1998 a 2013 vyhrál Pohár český fotbalový pohár a v roce 2013 také domácí Superpohár.  V pohárové Evropě se ale klubu nedaří výrazněji prorazit. Jablonecká Chance Aréna dokáže pojmout 6 100 diváků.

Tým vedl do října 2016 Zdenko Frťala, jehož nahradil Zdeněk Klucký.

Prvoligové celky v MOL Cupu nezaváhaly a jsou v osmifinále

Dva góly vítězů dal střídající útočník Muris Mešanovič, který tak částečně napravil zahozenou penaltu ze sobotního prvoligového zápasu na Slavii.
Jízda Jablonce končí. Sigma jej připravila o domácí vítěznou šňůru

Fotbalisté olomoucké Sigmy remizovali v dohrávce desátého kola s Jabloncem 2:2. Vyrovnávací branku vstřelil v osmdesáté čtvrté minutě Václav Pilař.
Plzeň doma trápil Jablonec. O výhře Viktorie rozhodl Kopic

Fotbalisté Plzně porazili v dohrávce devátého kola Fortuna:Ligy Jablonec 3:2.
Jablonec posílil finský reprezentant Hämäläinen, Olomouc González

Jablonec a Olomouc hlásí zahraniční posily, Severočechy posílí Kasper Hämäläinen, Sigmu Pablo González.
Ostudný zápas. Ti, co hráli, to nebudou mít jednoduché, soptil jablonecký kouč Rada

Porážka 0:4 v sedmém kole Fortuna:Ligy v Příbrami rozpálila doběla trenéra severočeského týmu Petra Radu.
Slavia i s náhradníky smetla Bohemians, Příbram šokovala druhý Jablonec

Překvapivé debakly. Jablonec, druhý tým nejvyšší fotbalové soutěže prohrál na hřišti Příbrami vysoko 0:4.
Slavia uspěla s odvoláním a nebude mít podmíněně uzavřené tribuny

Červenobílí původně dostali podmíněný trest uzavření severní a jižní tribuny na dva zápasy kvůli výtržnostem chuligánů v domácím duelu se Sigmou.
Rada s Jabloncem navzdory handlíři Peltovi válí, Slavia má zaděláno na zimní problém

Pečlivě jako puzzle seskládal trenér Rada v minulé sezoně sestavu svého týmu. Jenže v létě majitel klubu Miroslav Pelta největší hvězdy týmu prodal.
Slavia zahodila penaltu a v Karviné neskórovala, došlo i na Strakovo "srdíčko"

Úřadující šampion Fortuna:Ligy remizoval ve čtvrtém kole nové sezony na půdě Karviné 0:0.
Glosa: Do českých klubů tečou stamiliony, přesto z předkol postupují Arméni

Plzeň zklamání, Jablonec ostuda. Pohárová sezona svými předkoly sotva začala a některé české kluby už ukázaly svůj kvalitativní strop.
Byla to nemohoucnost, takového soupeře musíme porazit, smutnil po vyřazení Sýkora

Záložník či obránce Jan Sýkora připustil, že velmi nečekané vyřazení od Pjuniku Jerevan ve 2. předkole Evropské ligy bude jen těžko skousávat.
Bezgólové trápení ukončilo jablonecké pohárové snažení

Fotbalisté Jablonce vypadli po domácí bezbrankové remíze ve 2. předkole Evropské ligy s Pjunikem Jerevan, první zápas vyhrál arménský celek 2:1.
Armény u nás všichni podceňují, ale Jerevan hraje každý rok poháry, říká Rada

Podle trenéra Petra Rady musejí být fotbalisté Jablonce ve čtvrteční domácí odvetě 2. předkola Evropské ligy s Pjunikem Jerevan dostatečně trpěliví.
Věčně nespokojení fanoušci versus kouč Rada. Co by dělali Jablonečtí v kůži sparťanů?

Všechno je úžasné, ale nikdo není spokojený. Slogan komika Louise C.K. sedí na fanoušky Jablonce. Ty by možná vyléčilo, kdyby zkusili fandit Spartě.
Vytočený Rada napadl vlastní fanoušky. Sbalím si tašku a zítra jsem pryč, soptil

Petr Rada byl pořádně v ráži. Naštvali ho nespokojení fanoušci, kteří byli slyšet především v první půli za stavu 1:0.
Boleslav otočila zápas s Opavou, Jablonec deklasoval Slovácko

Fotbalisté Jablonce deklasovali Slovácko vysoko 6:0. Ve druhém poločase třetího kola Fortuna:ligy vstřelili domácí pět branek do sítě Moravanů.
Jablonec prohrál v Arménii. Radu rozčílil líný a ustrašený první poločas

Jablonec prohrával po poločase 1:2, když se dvakrát prosadil Artur Miranjan, po přestávce alespoň snížil Martin Doležal.