DPP

V Praze jsou po zimě v provozu opět všechny přívozy přes Vltavu

Obyvatelé Prahy mohou ode dneška při cestování MHD využívat po zimní přestávce opět všechny přívozy přes Vltavu. Na svých trasách jich popluje sedm a platí na nich běžný tarif MHD. Loni přívozy přeplavily 694 000 cestujících a 154 000 jízdních kol.

Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD, připomněl, že na všech přívozech zapojených do systému Pražské integrované dopravy platí veškeré jízdní doklady platné pro pražskou MHD včetně mobilní aplikace Lítačka a SMS jízdenek.

Celoročně jsou v provozu přívozy P1 ze Sedlce do lokality Zámky a P2 z Podbaby do Podhoří. Ode dneška se lidé svezou opět přívozy P3 od Lihovaru na Veslařský ostrov, P4 z Císařské louky do zastávky Kotevní, P5 z Císařské louky na podskalskou Výtoň, P6 spojující Lahovičky a Modřany a P7 přívoz nazývaný Holka plující od Pražské tržnice přes Štvanici na Rohanský ostrov.

Zdroj: ČTK

ÚOHS zakázal uzavřít smlouvu na metro D, prověří vypsání tendru

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zakázal pražskému dopravnímu podniku předběžným opatřením uzavřít smlouvu s vítězem veřejné zakázky na vybudování prvního úseku metra D z Pankráce na Olbrachtovu. Zákaz platí, než úřad posoudí, zda byla veřejná zakázka vypsána v souladu se zákonem. Na předběžné opatření upozornil server Seznam Zprávy, vydání následně potvrdila mluvčí úřadu Milena Marešová.

"Úřad vydal předběžné opatření včera (ve čtvrtek), dnes bylo doručeno účastníkům řízení. Správní řízení jsme zahájili na návrh společnosti Eurovia, která podala návrh na přezkoumání postupu zadavatele. Předběžné opatření zakazuje uzavřít smlouvu s vybraným dodavatelem do doby, než správní řízení skončí. V opačném případě by nebylo možné uložit nápravné opatření v případě, že úřad zjistí pochybení," uvedla Marešová.

Vedoucí odboru komunikace DPP Daniel Šabík řekl, že podnik si je situace vědom a rozhodnutí respektuje. Zakázku na výstavbu prvního úseku metra D z Pankráce na Olbrachtovu vyhlásil pražský dopravní podnik a její hodnota přesahuje deset miliard korun.

Lidé v Praze mohou do hromadné dopravy od pondělí nastupovat opět i předními dveřmi

Cestující městskou hromadnou dopravou v Praze budou moci od pondělí 8. června do autobusů a tramvají Dopravního podniku hlavního města (DPP) opět nastupovat také předními dveřmi. DPP ruší i automatické otevírání dveří v každé zastávce s výjimkou metra. V pátek to uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková. Končí tak další mimořádná opatření DPP související s pandemií covid-19.

Od pondělí 8. června bude obnovený i večerní provoz některých autobusových linek, a to linky číslo 149 (Bavorská - Dejvická), číslo 150 (Želivského - Na Beránku), 170 (Pražská čtvrť - Jižní Město) a 176 (Karlovo náměstí - Stadion Strahov).

V platnosti zůstává zrušení doplňkového prodeje jízdenek u řidiče na městských autobusových linkách a povinnost cestujících mít během celého pobytu ve všech prostorách MHD zakrytý nos i ústa.

Zdroj: ČTK
Pokračovat