dítě

Chlapeček vypadl v Bohumíně z prvního patra, v nemocnici zemřel

Chlapeček, jemuž ještě nebyly dva roky, vypadl v pátek z okna v prvním patře domu v Bohumíně na Karvinsku a utrpěl velmi vážná zranění, sdělila policejní mluvčí Pavla Jiroušková. Podle informací ČTK později dítě v nemocnici zemřelo, policejní mluvčí to potvrdila.

Neštěstí se stalo po 15:00. Chlapeček zřejmě vylezl na židli u otevřeného okna. Okolnosti neštěstí policie vyšetřuje. "Dechová zkouška na alkohol byla u rodičů negativní," řekla Jiroušková.

Na místě zasahovala posádka rychlé zdravotnické pomoci z blízkého stanoviště i vrtulník z Ostravy. "První tým byl u pacienta během čtyř minut od přijetí výzvy k zásahu. Chlapec ve věku necelých dvou let utrpěl při pádu vážné poranění a jeho vědomí se zhoršovalo. Zasahující lékař proto musel provést intubaci dýchacích cest a převést dítě na přístrojem řízené dýchání," uvedl mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl.

Vrtulník transportoval dítě do nemocnice v Ostravě. Chlapec však přes veškerou snahu zdravotníků utrpěným zraněním podlehl.

Během posledních dvou dnů vypadly dvě děti také z oken domů v Plzeňském kraji. Dnes spadlo velmi malé dítě podle neoficiálních informací asi ze sedmimetrové výšky. Záchranáři dítě ošetřili a převezli do nemocnice. V pátek v Plzni vypadlo z okna asi v patnáctimetrové výšce zhruba desetiměsíční dítě. Jeho pád zbrzdil keř a dítěti se zřejmě nic vážnějšího nestalo.

Zdroj: ČTK
Pokračovat