Martina Heroldová

Martina Heroldová

pozice: Zprávařka

email: [email protected]

Vystudovala jsem bohemistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a první zkušenosti sbírala v regionálních médiích a kultuře v rodné Kadani. Přispívala jsem také do několika periodik a působila jako redaktorka několika literárních a lifestylových serverů. V Aktuálně jsem začala pracovat ještě během studií v roce 2015. Věnuji se především pokrytí denního zpravodajství, monitoringu tiskových agentur a konkurenčních médií, čtenáře informuji o aktuálním dění a často pro ně připravuji například on-line reportáže.

Moje články

17. 1. 2022 19:26

Apoštolský nuncius Balvo v Česku končí, přesune se do Austrálie

Zástupce Svatého stolce v Česku arcibiskup Charles Daniel Balvo po třech letech v Česku skončí. Papež František jej pověřil novou misí v Austrálii, oznámilo tiskové středisko Svatého stolce. Nový velvyslanec Vatikánu pro Českou republiku nebyl zatím jmenován a jeho jméno bude oznámeno v dohledné době. 

Balvův odchod by také mohl vypovídat o tom, že již byl vybrán nástupce pražského arcibiskupa Dominika Duky. Nuncius se aktivně podílel na konzultacích o jeho nástupci. "Proces probíhá diskrétně," napsal před časem Aktuálně.cz s tím, že při výběru konzultuje "řadu osob včetně biskupů, kněží, řeholníků, řeholnic a laiků". S koncem jeho mise by měl být završen i výběr Dukova nástupce.

Podle informací Aktuálně.cz zůstali v uším výběru tři favorité: královéhradecký biskup Jan Vokál, plzeňský biskup Tomáš Holub a osoba mimo okruh dosavadních katolických hierarchů. "Ostatní již odpadli, mají různé kaňky v životopise nebo funkci odmítli," uvádí pro Aktuálně.cz zdroj obeznámený s problematikou.

Charles Balvo se narodil 29. června 1951 v americkém Brooklynu. Na kněze byl vysvěcen roku 1976 v New Yorku. Studia absolvoval ve Spojených státech a v Římě, kde na Papežské gregoriánské univerzitě získal nejprve licenciát z biblistiky a posléze také doktorát z kanonického práva. Americký duchovní působil v Česku od září 2018, na pražské nunciatuře však jako rada pobýval již v letech 1996 až 1999.

Zdroj: Martina Heroldová
Pokračovat