AC Milán

AC Milán

Jeden z nejúspěšnějších italských fotbalových klubů, který v ročníku 2014/15 skončil v Serii A až na sedmém místě a tedy mimo pohárové příčky. Celkem v historii nasbíral 18 titulů v domácí soutěži a sedmkrát ovládl Ligu mistrů..

Tým, který hraje domácí utkání na slavném San Siru, trénuje od června 2016  Ital Vincenzo Montella. Mezi největší hvězdy týmu patří Stephan El Shaarawy či Riccardo Montolivo.

Ibrahimovic poprvé v základu. Odmítl střídání a gólem pomohl Milánu k výhře

Hvězdný útočník Zlatan Ibrahimovic nastoupil poprvé po svém návratu do italské fotbalové ligy v základní sestavě AC Milán a gólem přispěl k vítězství.
Milán při remíze oslavoval Ibrahimovice. Ronaldo dal v Itálii poprvé hattrick

Portugalský kanonýr Cristiano Ronaldo svým prvním hattrickem v italské fotbalové lize zařídil Juventusu výhru 4:0 nad Cagliari.
AC Milán utrpěl v Bergamu pětigólový debakl, Neapol slaví výhru

Fotbalisté AC Milán utrpěli v italské lize debakl 0:5 na hřišti Atalanty Bergamo.

AC Milán schytal v Bergamu debakl

Fotbalisté AC Milán utrpěli v 17. kole italské ligy debakl 0:5 na hřišti Atalanty Bergamo. Milánský velkoklub prohrál v Sérii A rozdílem pěti branek teprve počtvrté v historii a poprvé po více než 21 letech.

Osmifinalisty Ligy mistrů dostal do vedení v desáté minutě po individuální akci a nekompromisním zakončení pod břevno Alejandro Gómez. Před druhým gólem zachránilo brankáře Gianluigiho Donnarummu břevno, italská reprezentační jednička pak ale lovila míč ze sítě ještě čtyřikrát po změně stran.

Po hodině hry se prosadil Mario Pašalič a vydařenou desetiminutovku podtrhl dvěma výstavními góly Josip Iličič. V závěru se trefil i s deseti brankami nejlepší střelec týmu Luis Muriel. Bergamo se posunulo na pátou příčku, AC Milán má o deset bodů méně a je v neúplné tabulce desátý.

Trenýrky ho málem stály život. Fanoušek AC po sporu o suvenýr leží v nemocnici

Spor o dres a trenýrky fotbalisty AC Milán skončil pro fanouška milánského týmu vážným zraněním.
Krejčího Boloňa se dočkala výhry po pěti zápasech, zdolala Sampdorii s Janktem

Souboj českých fotbalových reprezentantů v italské lize vyzněl pro Ladislava Krejčího. Boloňa si v devátém kole poradila 2:1 se Sampdorií Janov.

Trenér Giampaolo vydržel v AC Milán jen čtyři měsíce

Fotbalisté AC Milán budou mít po odvolání Marca Giampaola nového trenéra, podle italských médií mužstvo převezme Stefano Pioli. V tabulce italské ligy je slavný klub až třináctý, ze sedmi úvodních kol čtyřikrát prohrál.

Giampaolo v Miláně vydržel jen necelé čtyři měsíce. V červnu vyměnil bývalého italského reprezentanta a mistra světa z roku 2006 Gennara Gattusa, který skončil poté, co "Rossoneri" obsadili v lize až páté místo a nedostali se do Ligy mistrů.

Třiapadesátiletý Pioli naposledy vedl Fiorentinu. Předtím pracoval například v Parmě, Chievu, Boloni, Laziu nebo v konkurenčním Interu.

Fotbalisté AC Milán ztratili dobře rozehraný zápas s FC Turín

Fotbalisté AC Milán v pátém kole italské ligy neudrželi vedení a po prohře 1:2 na hřišti FC Turín jsou v tabulce až třináctí. Domácí, které za vítězstvím dvěma góly v rozmezí čtyř minut ve druhém poločase nasměroval Andrea Belotti, jsou šestí.

Rossoneri se v prvním poločase ujali vedení po penaltě Krzysztofa Piateka a těsný náskok drželi až do 72. minuty, kdy se poprvé prosadil Belotti. Domácí útočník vzápětí přidal čtvrtou branku v sezoně, na kterou už milánský celek nenašel odpověď a prohrál podruhé za sebou.

Italská fotbalová liga - 5. kolo:

FC Turín - AC Milán 2:1 (72. a 76. Belotti - 18. Piatek z pen.).

Na Slavii si nepřišli, ale slavný AC vyřídili bez potíží. Milánské derby ovládl Inter

Fotbalisté Interu Milán vyhráli městské ligové derby proti AC 2:0 a i po 4. kole jsou v Serii A jediným týmem bez ztráty bodu.
Matějů debutoval v Serii A, s Brescií v Miláně prohrál 0:1. Zmrhal zůstal na lavičce

Aleš Matějů debutoval v Serii A v dresu nováčka Serie A Brescie, která prohrála na hřišti AC Milán v druhém kole italské ligy 0:1.
AC Milán zahájil ligovou sezonu porážkou v Udine, Zmrhal prožil vítězný debut

Zmrhal odehrál za Brescii závěrečných 19 minut zápasu v Cagliari. Jankto byl u porážky Sampdorie, Schick, Barák a Krejčí zůstali na lavičce.
Čínská katastrofa, dluhy a nechtěné San Siro. Slavný AC zkouší zastavit tvrdý pád

S takhle špatným hospodařením opravdu nemůžete hrát evropské poháry, oznámili funkcionáři fotbalové federace UEFA vedení AC Milán.
AC Milán kvůli porušení finančního fair play nebude rok hrát Evropskou ligu

Místo milánského celku bude hrát v základní skupině Evropské ligy AS Řím, který si původně na šestém místě v Serii A zajistil start jen v kvalifikaci.
Kouč Giampaolo předčasně končí v Janově a míří do AC Milán

Jednapadesátiletý kouč se s vedením italského celku dohodl na ukončení smlouvy a měl by být v nejbližší době jmenován novým trenérem AC Milán.
AC Milán zdolal Boloňu a živí naději na Ligu mistrů

AC Milán porazil v dohrávce 35. kola italské fotbalové ligy Boloňu 2:1 a dál živí naději na účast v Lize mistrů. Na čtvrté Bergamo ztrácí tři body.
Neapol si po výhře nad Frosinone upevnila druhé místo. Simič zůstal na lavičce

Fotbalisté Neapole zvítězili v 34. kole italské ligy na hřišti předposledního Frosinone 2:0.
Manchester City zvládl pomstu za vyřazení z Ligy mistrů a v Anglii znovu vede

Mužstvo City navázalo proti Tottenhamu na tři dny starou výhru 4:3 z Ligy mistrů proti stejnému soupeři, která mu však postup do semifinále nevynesla.
Zakažme fotbalistům sociální sítě, vzkazuje Gattuso po skandálu hráčů AC Milán

Případem, který v Itálii komentovali i politici, se začala zabývat disciplinární komise svazu.
AC Milán vyhrál bitvu o čtvrté místo, Kuckův gól Parmě nestačil

Fotbalisté AC Milán uspěli v přímém souboji o čtvrté místo italské ligy a vyhráli na hřišti Atalanty Bergamo 3:1. Dva góly dal polský útočník Krzyszto