reklama
 
 

Umíte doma vypnout hlavu? Zkuste péči o trávník!

Komerční článek
Foto: Swardman
Je to jediné místo, kde mohou manažeři zcela vypnout hlavu, nebrat telefon, neposlouchat manželku, děti mít dostatečně daleko od sebe, být oblečeni podle sebe. Současně ale být tam, kde to mají nejraději - doma na trávníku. Jsou tam jen oni a sekačka na trávník.

Při sekání trávy vznikají ty nejlepší nápady. Mozek není pod tlakem, musí se soustředit pouze na „banální“ sekání trávy. I samotná chůze po perfektním trávníku má své tajemství. I kvůli tomu tolik lidí propadlo golfu. Vzduch nad ostře střiženým trávníkem má mimořádné účinky na lidskou psychiku.

Čerstvě posekaná tráva má omamnou vůni. Omamnou na tolik, že se australští vědci rozhodli vytvořit parfém vůně čerstvě posekané trávy. Specialista na anglické trávníky Tomáš Šena říká: „Péče o trávník je pro každého puntičkáře věc osobní prestiže. Mít na trávníku něco jiného než přesně střižený pažit je nemyslitelné.“

Manažeři obvykle sedí v kanceláři a pracují na „velkém“ projektu. Večer jdou domů a žádný hmatatelný výsledek své práce nevidí. Mnohdy ho nevidí za celý rok, či dokonce několik let. Těžko doma vyprávět o tom, co dnes v práci dokázali, když to jsou všechno virtuální věci. Pak ale přijdou domů, obléknou si své oblíbené staré kalhoty a vytahané triko, nazují ošoupané tenisky, vytáhnou stroj a jdou na věc. Kosení trávy je něco jako jóga, jogging a meditace v jednom. Stačí půlhodina kosení a hned vidíte výsledek. Výsledek, který dokáží ocenit všichni včetně dětí a psů. Každý pozná, že trávník je krásně střižený, pruhovaný, hustý, zelený, prostě neuvěřitelný.

96% těch, kdo stříhají trávník alespoň dvakrát týdně, byli pochváleni za skvělý trávník (oproti 36%, kteří trávník sekají méně než jednou týdně). Kdy se těmto manažerům stane, aby je za něco pochválili všichni včetně sousedů? Ano, je to krásný pocit.

Krásný pocit je i to, že se o trávník starají sami, je to jen a jen jejich práce i úspěch. Nikdo jim ho nemůže upřít. Je to vnitřní pohlazení, že pořád ještě umí rukama vytvořit něco krásného.

Navíc perfektní trávník slouží celé rodině, není to tedy ani sobecká činnost, nejsou daleko od rodiny s kamarády jako u jiných koníčků.

Perfektně střižený trávník umí pouze vřetenové sekačky, ty pracují na principu nůžek. Výsledek jejich práce lze znát z Wimbledonu, z anglických parků a zahrad, fotbalových stadionů a golfových hřišť. Mezi jejich výrobce patří například i český výrobce Swardman (www.swardman.com), jehož sekačky konstruuje mladý a talentovaný vynálezce Marek Votroubek z Litomyšle.

Tento výrobce patří ve světovém měřítku mezi unikáty, protože nabízí profesionální řešení střihu trávy, které skvěle funguje i na malé zahrádce.

V péči o trávník si libují šéfové největších poradenských firem v Česku, právníci, lékaři, obzvláště chirurgové a zubaři, šéfové výrobních firem, architekti, hráči golfu, projektanti, úspěšní realitní makléři, ale i vrcholoví sportovci. Co mají tito lidé společné? Smysl pro přesnost a pečlivost.

autor: Swardman

   
reklama
   
reklama
reklama
komerční sdělení
reklama

Sponzorované odkazy

 
reklama