reklama
 
 

Poradíme Vám, jak se zorientovat na trhu a získat opravdu výhodnou půjčku

Komerční článek
Foto: komerční článek
Mnoho Čechů se několikrát za život dostane do situace, kdy postrádá finanční prostředky, aby jimi pokryli neočekávané výdaje. Počet domácností, které mají našetřeno a poctivě si vytvářejí dlouhodobé rezervy, je stále nízký, proto se řada z nich v takové chvíli rozhodne pro půjčku. Úroveň finanční gramotnosti ohledně půjček je však v Česku stále nízká a málokdo si umí vybrat skutečně výhodnou nabídku.

Finanční gramotností se rozumí soubor znalostí a dovedností potřebných pro porozumění financím. Klíčová je především schopnost zacházet s nimi správně a účelně v různých životních situacích. Průzkumy odhalují rozpor mezi skutečným stavem a tím, jak Češi sami na sebe hodnotí v otázkách finanční gramotnosti. Zatímco sebevědomí většině z nás při posuzování finančních kompetencí nechybí, realita je často jiná. Všechny reklamy bez výjimky lákají na výhodné nabídky a nízké úroky, základem je však uvědomit si, že finanční potřeby každého z nás jsou velmi specifické a není možné univerzálně posoudit, co je výhodné pro všechny. Co je dobré řešení pro jednu situaci, nemusí fungovat zákonitě i v odlišném případě.

Při výběru poskytovatele buďte ostražití

Na trhu je mnoho bank, úvěrových společností a nebankovních zprostředkovatelů, vybrat si toho správného proto není pro běžného spotřebitele snadné. Nikdy nedovolte, abyste se při vybírání úvěrového produktu ocitli pod tlakem času. Toto rozhodnutí je velmi důležité a bude mít dopad na váš život i na mnoho let dopředu, proto ho nelze uspěchat. Odborníci doporučují zvolit prověřeného a bezpečného poskytovatele, který na trhu působí mnoho let a má dobré reference před pochybnými, i když lákavě znějícími nabídkami nebankovních subjektů.

Dbejte na důkladné porozumění podmínkám

Mnoho žadatelů o úvěr dělá tu chybu, že si nenechá dostatečně vysvětlit detaily smlouvy, přitom vysvětlení smluvních podmínek patří mezi základní povinnosti poskytovatele. Nikdy nepodepisujte smlouvu ve stejné chvíli, kdy ji fyzicky obdržíte, ale ponechte si čas na prostudování v klidu domova. Návrh smlouvy si vždy odneste s sebou domů a požádejte o konzultaci ostatní členy rodiny nebo přátele, jimž věříte. Pasáže, jejichž obsahem si nejste jistí, si označte a doptejte se na ně při další schůzce na pobočce. Rozhodně je však nepřeskakujte. Uspěchané rozhodnutí a nedostatečné porozumění smluvnímu závazku bývá nejčastějším kamenem úrazu při užívání a následném splácení peněz.

Porozumění vlastním finančním potřebám

Nutným předpokladem pro to, abyste z množství úvěrových produktů na trhu zvolili právě pro vás výhodnou nabídku, je porozumění aktuální finanční situaci a z ní vycházejícím potřebám. Řada lidí dělá tu chybu, že krátkodobé výpadky financí řeší dlouhodobým zadlužením s nevýhodnými úroky a dlouhou dobou splácení. Přitom jednou z nejběžnějších finančních potřeb je pokrýt výdaje v řádu tisícikorun ve chvíli, kdy vám do výplaty schází několik dní.

Pro takové případy je nejvhodnější poohlédnout se po finanční rezervě. Ferratum Credit je flexibilní úvěr, který funguje na podobném principu jako kontokorent nebo revolvingový úvěr. Kdykoliv je možné převést na váš účet až 25 000 Kč a jen vy se rozhodnete, zda splatíte jednorázově celou částku, nebo využijete možnosti libovolných měsíčních splátek bez poplatků navíc. Hradíte vždy jen denní úrok a poplatek za čerpání částky, který je navíc při prvním využití produktu nulový, takže ušetříte až 75 % oproti klasickým mikro půjčkám. Získání půjčky je velmi snadné – stačí zadat požadovanou částku, vyplnit jednoduchý online formulář a vyčkat na pracovníky zákaznické linky, kteří se žadatelům věnují do několika minut, a to 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

 

 

autor: komerční článek

   
reklama
   
reklama
reklama
komerční sdělení
reklama

Sponzorované odkazy

 
reklama