reklama
 
 

Podlaha z litých potěrů CEMEX zajistí lepší regulovatelnost podlahového topení

Komerční článek
Kombinace podlahového topení s kvalitním litým potěrem značky CEMEX s vysokou tepelnou vodivostí představuje jeden z nejefektivnějších systémů vytápění. Dokonale rovná podlaha je hotová během pár hodin a nejsou třeba další vyrovnávací vrstvy. Portál www.podlaha.cz poradí s výběrem materiálu, umožní on-line výpočet ceny a objednáte zde jak materiál, tak i pokládku.

Podlahy z litých potěrů CEMEX vynikají spolehlivostí, vysokou pevností, tvarovou stabilitou a odolností, ale třeba i mimořádně rychlou realizací. Jsou ideální v kombinaci s podlahovým topením, a to s teplovodními i elektrickými systémy. Litý potěr díky vysoké tekutosti snadno vytvoří dokonale rovnou hladkou plochu, navíc bez jakýchkoliv vzduchových pórů dokonale obtéká rozvody podlahového topení, čímž zvyšuje jeho pozdější účinnost.

Dva druhy litých podlah

CEMEX, jeden z největších výrobců podlahových potěrů na našem trhu, dodává jak anhydritové, tak cementové lité potěry. Oba druhy litých potěrů vynikají vysokou tepelnou vodivostí, takže ve spojení s podlahovým vytápěním tvoří jeden z nejefektivnějších systémů vytápění. Lité potěry CEMEX umožňují díky svým vlastnostem snížit vrstvu litého anhydritového potěru až na 30 mm, takže pak dochází k rychlejšímu průchodu tepla konstrukcí. To v praxi znamená také vyšší efektivitu a rychlejší regulaci vytápění.

AnhyLevel šetří náklady při podlahovém vytápění

Anhydritový potěr se ve stavebnictví používá již přibližně 40 let. O dobrých zkušenostech svědčí fakt, že až dvě třetiny litých podlah jsou realizovány právě s využitím potěru na bázi síranu vápenatého – anhydritu, jako je např. moderní podlahový potěr AnhyLevel z nabídky společnosti CEMEX. Jeho výhodou je především nízká minimální tloušťka podlahy, omezení trhlin vlivem smršťování a kroucení nebo možnost urychlit vysychání umělým vysušováním. AnhyLevel na bázi anhydritu přijímá a vydává teplo rychleji, proto šetří náklady při podlahovém vytápění, je výhodnější i pro prostředí s rychlými změnami teplot, například vlivem velkého proslunění interiéru.

CemLevel se hodí pro trvale vlhké prostředí

Pokud zvolíte druhou variantu, cementový potěr CemLevel, budete mít především materiál s vysokou hutností, která je předpokladem vysoké pevnosti. Podlaha z litého cementového potěru CemLevel vyniká rychlým nárůstem pevnosti po vytvrdnutí, takže je možné ji brzy zatížit. Mezi přednosti cementového potěru CemLevel patří např. využití v trvale vlhkém prostředí, je vhodný pro neprodyšné krytiny, jako je dlažba.

Volbu lité podlahy přizpůsobte stavbě

Univerzální materiál, který by byl vhodný v každé situaci a pro každou stavbu, neexistuje. K obecné pravdě Ing. Daniel Šmíd, produktový specialista CEMEX dodává: „Výběr je proto třeba přizpůsobit tomu, z čeho je dům postaven, ale i konstrukci podlahy, především možné tloušťce potěru a zvolené podlahové krytině, a dále i tomu, jak rychle má být stavba dokončena. Na chování samotných potěrů mají vliv klimatické podmínky, možnosti větrání stavby, ošetřování hotové podlahy a další faktory.“ S návrhem konkrétního typu řešení podlahy pomůže budoucím stavebníkům www.podlaha.cz. Portál s přehledným a moderním designem návštěvníkovi nabídne kompletní služby spojené s problematikou podlah, výběrem vhodných materiálů i realizací osvědčenými dodavateli. Nový web umožňuje také okamžitý on-line výpočet orientační ceny lité podlahy.

Na www.podlaha.cz si cenu lité podlahy spočítáte sami

Pro okamžitý on-line výpočet stačí zadat typ, tloušťku potěru a velikost realizované plochy. Minimální tloušťka litého potěru je dána buď projektovou dokumentací, nebo lze využít návodu v technické dokumentaci daného produktu. Zkalkulovaná cena zahrnuje zaměření ploch a rovinatosti podkladu, materiál včetně dopravy na stavbu, transport směsi čerpadlem na místo pokládky a kompletní provedení. Výběrem lze rovněž přidat broušení povrchu. Přesné nacenění realizace lité podlahy prověřenou realizační firmou v dané lokalitě je možné po odeslání žádosti o cenovou kalkulaci přes on-line formulář.

CEMEX doporučuje prověřené realizační firmy

„Ani ten nejlepší materiál nebude spolehlivý v případě nevhodného použití. Cílem portálu www.podlaha.cz je předávat poznatky a rady vedoucí ke správnému výběru a způsobu provedení daného materiálu. Pokládku našich materiálů doporučujeme svěřit specializovaným a proškoleným realizačním firmám, které jsou zárukou kvalitního provedení,“ doplňuje Ing. Daniel Šmíd.

Na webu Podlaha.cz mohou proto zájemci poptat prostřednictvím formuláře materiál i kompletní provedení na klíč. Provádění v rámci České republiky zajišťuje pro CEMEX v tuto chvíli 25 prověřených a certifikovaných realizačních firem. Zákazník tak nemusí mít obavy z nezkušených řemeslníků. Kromě litých potěrů hledejte na webu Podlaha.cz také možnosti dekorativních povrchů, nebo vysoce odolných podlah pro průmysl.

Více na www.podlaha.cz.

autor: komerční článek

   
reklama
   
reklama
reklama
komerční sdělení
reklama

Sponzorované odkazy

 
reklama