reklama
 
 

Léto zlehka a na cestách

Komerční článek
Foto: Komerční sdělení
Léto bývá časem volna. Opouštíme všední životy a vrháme se do dobrodružství.

Aby čekání na dovolenou lépe uběhlo, vydáme se na cesty na stránkách knih.

Elizabeth Gilbertová se před deseti lety svěřila se svým životním příběhem nazvaným prostě Jíst, meditovat, milovat. Stalo se jí to, co mnohým. Přestože měla všechno, nebyla spokojená sama se sebou. Byla zoufalá a nevěděla, co dělat. A tak vyrazila na cestu kolem světa. V Itálii hodovala. V Indii meditovala. V Indonésii se učila u šamana. A zabralo to. Vylepšila si život a následně inspirovala mnoho lidí.

Prakticky po vydání totiž vypuklo něco nečekaného. Z autorčiny knihy se stal celosvětový fenomén. Na filmovém plátně si Elizabeth zahrála Julia Robertsová. A čím dál víc lidí sbíralo odvahu poprat se také se životem a vystoupit ze zajetých kolejí. Po deseti letech od prvního vydání jich bylo tolik, až z jejich osudů vznikla úplně nová kniha, sbírka příběhů Co všechno mě naučila kniha Jíst meditovat milovat. Vážné i veselé, dojemné a k zamyšlení, vyprávění o splněných snech, láskách i rozchodech. A všechny jsou pravdivé.

Přibalíte si tuhle knížku do kufru? Tedy, pokud s nějakými kufry na dovolenou pojedete. Nebo se snad necháte inspirovat dvěma sympatickými hrdiny, kteří si vyrazili úplně Nalehko? Životní krizí trochu pošramocená Clara Bensenová absolvovala nejšílenější rande z internetové seznamky. A výsledek? Se svérázným mladým profesorem Jeffem zamířila ze schůzky rovnou na letiště, odkud vyrazili na bezmála „kerouackovské“ putování nejen po cestách, ale i do vlastního nitra. Pro začátek do Istanbulu. Vzali si jen to, co měli na sobě a vešlo se jim do kapes. Za tři týdny takhle projeli osm zemí. Clara líčí jejich dobrodružství intimním tónem, z něhož je znát, že nejde rozhodně o pouhý cestopis, ale především o vyprávění volnosti, o kráse cestování ve stylu největších hipsterů, objevování světa, naději, složitých vztazích a snad dokonce i lásce.

Ať už se v létě vypravíte kamkoliv, se zavazadly nebo bez, přiberte si s sebou dobrou knížku. Ta každé cestování totiž zaručeně vylepší.

   
reklama
   
reklama
reklama
komerční sdělení
reklama

Sponzorované odkazy

 
reklama