reklama
 
 

Firmy opět ocení žebříček TOP Odpovědná firma

Komerční článek
Foto: komerční článek
13. ročník ocenění pro nejlepší projekty na poli společensky odpovědného byznysu v České republice, TOP Odpovědná firma (TOP OF), odstartovala svou nominační část.

Vyhlašovatel ceny, nevládní platforma Byznys pro společnost, navazuje na loňský modernizovaný koncept soutěže. Účastníci mohou i letos získat jedinečné ocenění formou certifikátu a loga bronzové, stříbrné a zlaté úrovně, která je motivační jak pro firmu samotnou, tak pro zaměstnance, zákazníky, obchodní partnery, média a další. Pro letošní rok byl zjednodušen koncept přihlášek, jak v hlavních strategických kategoriích, tak v projektových, které již letos nejsou vázány na úspěch v hlavní kategorii.

„Loňský ročník prokázal, že koncept ceny postavené na ratingu a možnosti získat zpětnou vazbu pro zapojené společnosti našel velice pozitivní odezvu. I proto jsme tento model letos navázali a podpořili a chceme dále nabízet oceňování otevřené každému, kdo má zájem zhodnotit svůj přístup k odpovědnému podnikání. Zároveň s tím máme zájem podporovat hodnotu výstupů, které akce tohoto rozsahu může firmám přinést," říká Pavlína Kalousová, předsedkyně Byznys pro společnost. 

Mezi nejúspěšnější firmy loňského ročníku patří Plzeňský Prazdroj Skanskakteré, krom zlaté úrovně, obdržely ocenění za dlouhodobý přínos k rozvoji odpovědného podnikání u nás. "Věříme, že v našem podnikání budeme úspěšní pouze tehdy, pokud budeme budovat dobré vztahy s ostatními, efektivně využívat přírodní zdroje a naplňovat očekávání našich partnerů, spotřebitelů a obyvatel regionů, ve kterých působíme. Proto nás velice těší ocenění TOP Odpovědná firma, které je zároveň odměnou i pro naše zaměstnance. Ocenění jsou pro nás motivací i závazkem pro další rozvoj odpovědného přístupu k podnikání, který je vyjádřený v naši strategii s názvem Prosperita," říká k loňskému úspěchu Drahomíra Mandíková z Plzeňského Prazdroje. 

Se strategií roku mezi malými firmami uspěla společnost Galvamet, odpovědným lídrem byla na základě veřejných nominací zvolena Michaela Chaloupkováčlenka představenstva Skupiny ČEZ. Kromě výročních certifikátů porotci udělili vybraným společnostem ještě cenu za projekt roku, kdy v loňském roce takto bodovaly například firmy dm drogerie marktMicrosoft, Heineken, Unilever či ČSOB

Samotnou účastí v soutěži získávají společnosti možnost zmapovat si situaci v odpovědném přístupu k podnikání a získat tak analytickou zpětnou vazbu ke všem programům a projektům formou benchmarkingu a srovnání s jednotlivými úrovněmi ocenění. Hodnocení slouží i jako podklad pro rozvoj firemních  strategií a získání informací o dobré praxi napříč trhem. Letošní ročník přináší zlepšení v oblasti samotné registrace. Na portále topodpovednafirma.cz si tak přihlašovaná firma může zvolit svůj individuální profil a míru detailu, které si chce pro své zhodnocení využít. 

TOP OF 2016 bude slavnostně vyhlášena 19. října v Praze. Soutěžní strategie a projekty lze přihlašovat zdarma do 1. 8. 2016 na www.topodpovednafirma.cz. Samotné hodnocení proběhne v průběhu srpna a září. Přihlášky posoudí odborná komise složená ze zástupců komerčního i neziskového sektoru, státní správy, expertů a významných osobností, které se aktivně podílejí na rozvoji odpovědného podnikání v ČR.

Partnery 13. ročníku jsou například Plzeňský Prazdroj, Microsoft Česká republika, GSK a další. Hlavní mediální partner je vydavatelství Economia, a.s. TOP Odpovědná firma 2016 se koná pod záštitou předsedy vlády ČR Bohuslava Sobotky, předsedy Senátu Milana Štěcha, předsedy Poslanecké sněmovny ČR Jana Hamáčka, ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera, Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva práce a sociálních věcí, Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva financí a Zastoupení Evropské komise v ČR.

 

 

autor: Komerční článek

   
reklama
   
reklama
reklama
komerční sdělení
reklama

Sponzorované odkazy

 
reklama