reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Zažíváte tropy v obytném podkroví? Chytrou skladbou střechy se tomu dá zabránit.

Klimatizace není jediným účinným opatřením proti přehřívání podkroví. Současné stavebnictví má sofistkovanější metody, jak zajistit celoročně komfortní klima pod střechou.

Podkrovní byty mají nenapodopitelné kouzlo. To se může rázem změnit během tropických dnů. - Rozpálená střecha dokáže v podkroví nastolit nesnesitelnou výheň. Dá se  přehřívání zabránit jinak než klimatizací? Ta představuje pro domácnosti nevítané výdaje za elektřinu, nemluvě o jejích nepříznivých dopadech na zdraví. S chytrým řešením přišel výrobce střešních krytin, společnost Bramac.

Střecha, která je „cool“
Bramac navrhl skladbu střešního pláště,  která zabraňuje pronikání tepla a současně neztrácí skvělé izolační schopnosti. Systém dostal výstižný název Bramac Cool a skládá se ze tří prvků: svrchní část tvoří střešní tašky vyráběné technologií STAR, pod nimi se nachází reflexní fólie Clima Plus 2S a nadkrokevní izolace Bramac Therm.

Až o 7 stupňů nižší teplota v podkroví
Střešní taška s technologií STAR se vyznačuje perfektně hladkým a napohled atraktivním povrchem. Do povrchu tašky jsou integrované speciální pigmenty, které odrážejí třikrát více infračerveného záření než běžné tašky. Celá střešní skladba Bramac Cool udržuje v podkroví během horkých dnů příjemné klima a snižuje teplotu až o 7 stupňů. Tašky navíc přináší zvýšenou ochranu před usazováním nečistot a dlouhodobou ochranu původní barevnosti.

Zvětšuje prostory
Druhou složkou systému Bramac Cool je vysoce reflexní fólie Clima Plus 2S, která působí jako odrazivý štít. Společně se třetí složkou, kterou je nadkrokevní tepelná izolace, tak účinně zabraňuje pronikání tepla do vnitřních prostor. „Základním principem je izolace bez tepelných mostů. Díky vynikajícím vlastnostem materiálu – PIR pěny – mají naše desky oproti jiným tepelně izolačním materiálům malou tloušťku. Tento systém tak zvětšuje prostor pod střechou a umožňuje využít zajímavého působení dřevěného krovu jako estetického prvku v interiéru,“ vysvětluje za společnost Bramac Ing. Daniel Mareš.

Tropických dnů v roce bude podle vědců v našem klimatickém pásmu přibývat. Možná i proto bychom měli o ochraně podkroví během letních měsíců více přemýšlet a hledat dlouhodobě efektivní řešení.  Bramac Cool patří ke stavebním opatřením bez nároků na spotřebu energie a s pozitivním dopadem na komfortní a zdravé bydlení.

 

 

 

autor: komerční článek | 2. 6. 2016 15:28

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama