William Gallas (Francie)

Aktualizováno 23. 2. 2012 20:42
William Gallas je francouzský fotbalista působící v australském Perth Glory.
William Gallas (vpravo)
William Gallas (vpravo) | Foto: Reuters

Celým jménem William Éric Gallas - zkušený bek se narodil 17. srpna 1977. Gallas začínal s fotbalem v Cannes, odkud jej vykoupil Olympique Marseille. Po čtyřech sezonách mu začala být Francie malá a zamířil do Anglie a rovnou do Chelsea, s níž dvakrát vyhrál Premier League. Poté přestoupil do konkurenčního Arsenalu. A aby ještě více rozproudil krev fanouškům svého klubu, zvolil jako následující štaci nesmiřitelný Tottenham. V roce 2013 přestoupil do klubu Perth Glory v Austrálii.

V národním dresu patřil Gallas k poctivým obráncům, ale také přesným střelcům - v letech 2002-2010 vstřelil v 84 zápasech pět branek. Asi nejznámější gól zaznamenal v baráži o mistrovství světa v roce 2010 proti Irsku, na nějž mu po zpracování míče rukou přihrál Thierry Henry.

Více o týmu Francie

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Další zprávy