Program vlády - Sport

Aktualizováno 12. 2. 2012 23:06
Vláda zváží přijetí nového zákona o sportu a podpoří efektivnější čerpání z fondů EU na sport, a to i se specifickým důrazem na projekt Evropský rok dobrovolnictví (2011).
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Vláda zváží přijetí nového zákona o sportu a podpoří efektivnější čerpání z fondů EU na sport, a to i se specifickým důrazem na projekt Evropský rok dobrovolnictví (2011).

Vláda se bude zasazovat o vytvoření systému podpory a oceňování dobrovolníků v oblasti sportovní činnosti a bude podporovat aktivity, organizace a zařízení, které zvýší dostupnost sportu a tělovýchovy nejširší veřejnosti.

Koaliční dodatek 30. června 2011 následně v oblasti sportu slíbil "připravu nutných legislativních kroků v oblasti podpory sportu podle schválené koncepce," a zároveň k "vytvoření exekutivních podmínek pro její naplňování." Prostředky na podporu sportu budou podle koaličních stran "účelově vázaným ukazatelem státního rozpočtu v kapitole MŠMT." Pro rok 2012 podle dohody "neklesne výše těchto výdajů proti roku 2011" a od roku 2013 budou tyto výdaje stoupat v souvislosti se zdaněním hazardu.

Vláda podpoří sportování mládeže v masovém měřítku i systém péče o talentovanou mládež, včetně systému návazné péče o ni v podobě sportovních tréninkových středisek pro mládež a středisek vrcholového sportu a podpoří systém lékařské péče o talentovanou mládež.

Vláda chce transformací současného systému státní podpory zřídit grantovou agenturu pro podporu sportu a intenzivněji podpoří systém vícezdrojového financování ve sportu.

S novým zákonem o loteriích vláda posílí rozpočty obcí a měst o část vybraných prostředků z loterií za účelem posílení sportovních a kulturních činností mládeže.

Projděte si kompletní program vlády, kapitolu po kapitole.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 48 minutami

Dálnici D4 směrem na Prahu uzavřely na tři hodiny dvě dopravní nehody

Kvůli dvěma na sobě nezávislým nehodám mezi Příbramí a Dobříší byla ráno zhruba tři hodiny uzavřena dálnice D4 ve směru na Prahu. Policie odkláněla dopravu na sjezdu číslo 41 u Dubence, zpět na dálnici se auta vrací na exitu 32. Objízdná trasa vede po souběžné silnici přes obec Obořiště.

Při nehodách se nikdo nezranil, řekla příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová. K haváriím došlo na 34. kilometru kolem 05:30. Podle mluvčí do sebe při jedné jedné z nehod narazila tři auta, při druhé dva vozy. Příčinu havárií policisté vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy