Program vlády - Sport

Aktualizováno 12. 2. 2012 23:06
Vláda zváží přijetí nového zákona o sportu a podpoří efektivnější čerpání z fondů EU na sport, a to i se specifickým důrazem na projekt Evropský rok dobrovolnictví (2011).
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Vláda zváží přijetí nového zákona o sportu a podpoří efektivnější čerpání z fondů EU na sport, a to i se specifickým důrazem na projekt Evropský rok dobrovolnictví (2011).

Vláda se bude zasazovat o vytvoření systému podpory a oceňování dobrovolníků v oblasti sportovní činnosti a bude podporovat aktivity, organizace a zařízení, které zvýší dostupnost sportu a tělovýchovy nejširší veřejnosti.

Koaliční dodatek 30. června 2011 následně v oblasti sportu slíbil "připravu nutných legislativních kroků v oblasti podpory sportu podle schválené koncepce," a zároveň k "vytvoření exekutivních podmínek pro její naplňování." Prostředky na podporu sportu budou podle koaličních stran "účelově vázaným ukazatelem státního rozpočtu v kapitole MŠMT." Pro rok 2012 podle dohody "neklesne výše těchto výdajů proti roku 2011" a od roku 2013 budou tyto výdaje stoupat v souvislosti se zdaněním hazardu.

Vláda podpoří sportování mládeže v masovém měřítku i systém péče o talentovanou mládež, včetně systému návazné péče o ni v podobě sportovních tréninkových středisek pro mládež a středisek vrcholového sportu a podpoří systém lékařské péče o talentovanou mládež.

Vláda chce transformací současného systému státní podpory zřídit grantovou agenturu pro podporu sportu a intenzivněji podpoří systém vícezdrojového financování ve sportu.

S novým zákonem o loteriích vláda posílí rozpočty obcí a měst o část vybraných prostředků z loterií za účelem posílení sportovních a kulturních činností mládeže.

Projděte si kompletní program vlády, kapitolu po kapitole.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Smartwings nabídnou za letenky od ČSA vouchery, peníze vracet nebudou

Letecká společnost Smartwings nabídne cestujícím, kteří si u dceřiného dopravce ČSA koupili letenku na let Smartwings a ten byl následně kvůli pandemii zrušen, náhradní poukaz na jakýkoliv jiný let aerolinek. Voucher bude ve stejné hodnotě jako nevyužitá letenka. Platby za tyto letenky Smartwings vracet nebudou. Společnost o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě.

Cestující s nevyužitými letenkami koupenými přes ČSA zároveň mohou dál žádat o vrácení platby, žádost však mohou uplatnit právě u ČSA. Ty jsou však nyní v insolvenci.

Výměna bude možná u letenek, které dosud cestující nevyužili. Cestující budou muset žádost podat do konce letošního července, Smartwings jim následně vydá elektronický voucher. Poukaz bude ve stejné hodnotě jako původní letenka s platností na 12 měsíců na jakýkoliv z pravidelných letů Smartwings.

Zdroj: ČTK
Další zprávy