Krajské volby 2012 - ODS v Plzeňském kraji

Aktualizováno 16. 10. 2012 22:26
ODS v Plzeňském kraji vyhrála krajské volby. Získala celkem 15 mandátů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Na první místo kandidátní listiny občanské demokracie v Plzeňském kraji byl zvolen exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil. Ve volbách, které se konaly 12. a 13. říjan 2012, se stal nejkroužkovanějším politikem v kraji. Získal celkem 18501 hlasů. ODS volilo 26,45 procent voličů, což znamená 15 mandátů v zastupitelstvu.

Na dalších místech kandidátky se objevilo například jméno bývalé náměstkyně primátora Plzně Marcely Krejsové, klatovského starosty Rudolfa Salvetra či primátora Plzně Martina Baxy, následovaly osobnosti jako předseda finančního výboru krajského zastupitelstva Pavel Karpíšek nebo poslanec Vladislav Vilímec. Všichni jmenovaní se do zastupitelstva dostali.

V minulých krajských volbách, které se uskutečnily v roce 2008, získala občanská demokracie v Plzeňském kraji celkem 14 mandátů, a stala se tak hned po ČSSD druhou nejúspěšnější stranou. ODS působila v opozici.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Baseballisté skončili na ME pátí a zahrají si o OH v Tokiu

Čeští baseballisté obsadili na mistrovství Evropy páté místo a zahrají si o olympijské hry v Tokiu 2020. Reprezentace dnes v utkání o pátou příčku, která jako poslední zajišťovala postup do kvalifikace, zdolala díky homerunům Martinů Červenky a Schneidera v Bonnu domácí Německo 4:3.

 

Baseballisté porazili Německo už v závěrečném utkání ve skupině (10:6) a zvládli i druhý zápas se stejným soupeřem. Domácí se radovali z dvoubodového vedení po druhé směně, ale ve třetí se při dvou obsazených metách opřel do míče jediný český hráč působící v USA Červenka, poslal jej za hrazení a otočil na 3:2.

 

Na začátku šesté směny se povedlo Němcům srovnat, ale svým třetím homerunem v turnaji získal vítězný bod Schneider, který se vzápětí zaskvěl i v obraně. V deváté směně soupeř obsadil všechny mety bez autu, ale česká spojka chytila těžký odpal a týmu se v jedné rozehře povedlo zahrát dvojaut a zabránit bodu. Schneider zápas také ukončil, chytil snadný míč ze vzduchu a odstartoval českou radost.

 

Na nadhozu se šest směn držel Marek Minařík. Od sedmé zápas bez bodu dokončil a těžkou situaci v závěru zvládl levoruký Jan Novák.

 

Evropsko-africká olympijská kvalifikace začne ve středu v Boloni a Palermu. Účast v Tokiu si zajistí vítěz, druhý tým bude mít šanci hrát o olympiádu příští rok v závěrečné kvalifikaci na Tchaj-wanu.

 

Účastníky olympijské kvalifikace s českým týmem budou Nizozemsko, Itálie, Izrael, Španělsko a Jihoafrická republika.

Další zprávy