Zdeněk Brož

26. 10. 2012 16:47
Zdeněk Brož je od roku 2012 senátorem za volební obvod Šumperk. Kandidoval jako nezávislý za KDU-ČSL. Ve druhém kole zvítězil se ziskem 55.52 % hlasů.
Zdeněk Brož
Zdeněk Brož | Foto: Město Šumperk

Zdeněk Brož je od roku 2012 senátorem za volební obvod Šumperk. Kandidoval jako nezávislý za KDU-ČSL. Ve druhém kole zvítězil se ziskem 55.52 % hlasů. Od roku 2002 zastává funkci starosty města Šumperk.

Brož vystudoval Ekonomicko-správní fakultu Masarykovy univerzity v Brně a Pedagogickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Pracoval jako učitel a později i jako ředitel základní školy.

Jeho politická kariéra začala v roce 1990, kdy byl poprvé zvolen do zastupitelstva města Šumperk (za Občanské fórum). V roce 1998 se stal místostarostou a od roku 2002 je šumperským starostou.

Zdeněk Brož se narodil v roce 1957, je ženatý a má dvě děti.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Další zprávy