Lidie Vajnerová

Aktualizováno 17. 10. 2012 19:51
Lidie Vajnerová je náměstkyní hejtmana Libereckého kraje. V krajských volbách 2012 se stala lídrem kandidátní listiny za Stranu pro otevřenou společnost (SOS), kandiduje jako nezávislá.
Lidie Vajnerová.
Lidie Vajnerová. | Foto: Martina Machová

Lidie Vajnerová je náměstkyní hejtmana Libereckého kraje. V krajských volbách 2012 se stala lídrem kandidátní listiny za Stranu pro otevřenou společnost (SOS), kandiduje jako nezávislá. SOS měla společnou kandidátku se stranou Suverenita - Blok Jany Bobošíkové. Volby proběhly 12. a 13. října a SOS obdržela jen 2,42 % hlasů a do zastupitelstva se nedostala.

V roce 2004 kandidovala Lidie Vajnerová do Senátu a podílela se také na kandidatuře SOS v libereckých komunálních volbách. Od roku 2008 působí v Zastupitelstvu Libereckého kraje a vykonává funkci náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Vajnerová je zároveň i úspěšnou podnikatelkou, například v libereckém Centru Babylon.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Kofola koupila stoprocentní podíl v Karlovarské Korunní a Ondrášovce

Skupina Kofola koupila stoprocentní podíl ve společnostech Karlovarská Korunní a Ondrášovka. Transakci musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Kofola cenu obchodu po dohodě s druhou stranou nezveřejnila. Dokončení obchodu firmy očekávají v první polovině příštího roku.

Kofola uvedla, že nákupem Karlovarské Korunní a Ondrášovky chce rozšířit své portfolio o tradiční české minerální vody a posílit na českém trhu svou pozici v kategorii balených vod.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Osobností roku podle časopisu Time je ekologická aktivistka Greta Thunbergová

Osobností roku, kterou každoročně vybírá americký časopis Time, se v tomto roce stala švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová. Teprve šestnáctiletá dívka se snaží přesvědčit světové politiky k výraznějšímu boji proti klimatickým změnám. Stojí za globálním studentským hnutí Fridays for Future, které upozorňuje na měnící se podnebí. Letos vystoupila například na klimatickém summitu OSN v New Yorku. Kvůli svým aktivitám také letos přerušila školu.

Zdroj: Zahraničí
před 1 hodinou

Ruská televize bude vysílat seriál se Zelenským, Putin se na něj ale nepodívá

Ruská televize pustí ve středu večer vůbec poprvé seriál s nynějším ukrajinským prezidentem a bývalým hercem Volodymyrem Zelenským v roli učitele dějepisu, který se jako bojovník proti korupci stane hlavou státu. Mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina již oznámil, že se jeho šéf dívat nebude.

Na seriál Sluha národa, jehož název nyní nese i strana ukrajinského prezidenta, se Rusové dosud mohli podívat jen na internetu, poznamenala agentura AFP. Připomněla, že i ve skutečné volební kampani se Zelenskyj letos držel svého seriálového předobrazu jako prostého člověka z lidu, který chce rozbourat zkorumpovaný systém. Stanice TNT nyní seriál pouští na obrazovky jako "fikci, která se stala skutečností".

Zdroj: ČTK
Další zprávy