Jana Drastichová

Aktualizováno 22. 7. 2010 9:26
Poslankyně za Věci veřejné mezi roky 2010 až 2013.
Jana Drastichová
Jana Drastichová | Foto: Aktuálně.cz

Poslankyní za Věci veřejné byla zvolena v květnu 2010 v Moravskoslezském kraji.

Vystudovala Pedagogickou fakultu Ostravské univerzity.

Je místopředsedkyní Mandátového a imunitního výboru a členkou Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu.

Rodačka z Orlové učila na základní škole. Ve sněmovně se chce věnovat školství.

Je vdaná, má dvě děti.

 

Právě se děje

před 27 minutami

USA podpořily Hongkong, Peking to označil za vměšování

Americká Sněmovna reprezentantů schválila tři zákony, jimiž podpořila demonstranty v Hongkongu, kteří ve velkoměstě bojují za posílení demokracie.

Přijatá opatření se nelíbí Pekingu, který Washington vyzval, aby se nevměšoval do záležitostí Číny. Hongkongští prodemokratičtí zákonodárci zároveň přerušili výroční proslov Čínou podporované správkyně města Carrie Lamové.

Jeden z návrhů zákona přijatých v úterý dolní komorou amerického Kongresu odsuzuje kroky Číny při řešení situace v Hongkongu. Demonstranti zde už několik měsíců protestují proti plíživému omezování svobod ze strany Pekingu a dožadují se demokratických reforem.

před 37 minutami

V Katalánsku policie zadržela 25 demonstrantů, zraněných je nejméně 74

Pětadvacet osob zadržela policie při úterních demonstracích v Barceloně a dalších katalánských městech, které vypukly po pondělním rozsudku nad separatistickými politiky.

Potyčky s policií, v něž úterní demonstrace mnohdy přerostly, si vyžádaly nejméně 74 zraněných, informoval dnes list La Vanguardia. Španělská vláda násilí odsoudila a uvedla, že jejím cílem je zachovat v Katalánsku bezpečnost.

Nejvíce lidí místní policie podle listu La Vanguardia zadržela během střetů ve městě Tarragona (13), dalších osm ve městě Lleida, tři v Barceloně a jednoho ve městě Sabadell.

Další zprávy