reklama
 
 

Únos českých dívek v Pákistánu

AKTUALIZOVÁNO 10. 7. 2013
V březnu 2013 došlo k únosu dvou českých dívek - Antonie Chrástecké a Hany Rumpálové - v pákistánské provincii Balúčistán přibližně 100 až 120 kilometrů od hranic s Íránem.

V březnu 2013 došlo k únosu dvou českých dívek - Antonie Chrástecké a Hany Rumpálové - v pákistánské provincii Balúčistán přibližně 100 až 120 kilometrů od hranic s Íránem. Pachatelé Češky unesli z mikrobusu, v němž jely v doprovodu místního policisty. Pákistánské úřady incident potvrdily českému velvyslanectví v Islámábádu. Úřad je i v kontaktu s příbuznými obou žen.

Cílem dvou českých dívek byla Indie. Pětadvacetileté studentky do ní chtěly kvůli úspoře peněz cestovat po zemi a nikoli letecky.

První zpráva o dívkách přišla tři měsíce po únosu. Na internetu se objevilo video, ve kterém tvrdí, že jsou zdravé, nicméně že jejich životy jsou v ohrožení. V nahrávce apelují na své rodiny, na českého prezidenta a na všechny české občany a Evropskou unii, aby vyvinuli veškeré úsilí při spolupráci s únosci a propustili pákistánskou neuroložku Áfíju Siddikíovou vězněnou v USA.

Ze stovteřinového videa nelze určit prostředí, kde byla nahrávka pořízena, ani potvrdit dobu jejího vzniku. Z textu, který jedna z unesených Češek předčítá anglicky z připraveného textu, není ani zřejmé, zda by propuštění Pákistánky mělo být podmínkou osvobození unesených dívek.

K činu se dosud veřejně nikdo nepřihlásil a únosci podle známých informací zatím nikoho nekontaktovali. Není jasné, zda se Češky nacházejí na pákistánském území, nebo je únosci odvlekli do Afghánistánu.

30. 6. 2013

reklama
Pokračujte dál
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama