Nemocnice Vsetín

30. 3. 2015 7:43
Nemocnice vznikla ve Vsetíně už v roce 1911. Dnes disponuje více než třemi sty lůžky.
Sterilizace v náhradních prostorách s využitím takzvaných flash sterilizátorů.
Sterilizace v náhradních prostorách s využitím takzvaných flash sterilizátorů. | Foto: Vsetínská nemocnice a.s.

Vsetínská nemocnice sídlí v Nemocniční ulici a její ředitelkou je Věra Prousková. Nemocnice je akciovou společností a jejím zakladatelem je Zlínský kraj.
Nemocnice Vsetín poskytuje ambulantní a lůžkovou základní a specializovanou, diagnostickou, léčebnou a také preventivní i lékárenskou péči, ale i další služby, které souvisejí s poskytování zdravotní péče.

Základní informace

Adresa: Vsetínská nemocnice a. s.
Nemocniční 955, 755 01 Vsetín
Telefon: 571 818 111
E-mail: [email protected]
Ředitelka: Ing. Věra Prousková, MBA

Nemocnice také provádí výzkum a vývoj v oblasti přírodních a technických věd, ale i věd společenských. V roce 2013 nabízela nemocnice celkem 344 lůžek. Hospitalizováno bylo ve stejném roce více než 13 700 pacientů a počet ambulantních vyšetření přesáhl 187 tisíc. Porodů bylo 710.

Historie

Nemocnice ve Vsetíně byla otevřena v dubnu roku 1911. Prvního pacienta přijala 16. května téhož roku a tím fakticky zahájila svou činnost. Prvním primářem nemocnice byl MUDr. Josef Gregor. Na počátku 30. let už nebyla kapacita tohoto zdravotnického zařízení dostačující, a tak se začalo s plánováním výstavby nového pavilonu. Hospodářská krize a druhá světová válka ale celý proces zkomplikovaly, i tak ale vznikala nová oddělení. Nakonec se podařilo dokončit nový pavilon, do nějž se roku 1945 přestěhovala nová oddělení spolu s chirurgií.

Oddělení nemocnice

Chirurgické obory
Anesteziologie a resuscitace
Centrální sály a Centrální sterilizace
Gynekologie a porodnictví
Chirurgické
Oční oddělení
Oddělení klinické onkologie
Ortopedické
Ušní, nosní a krční oddělení

Interní obory
Dětské
Infekční
Interní
Neurologické
Tuberkulózy a respiračních nemocí

Následná péče
Léčebna dlouhodobě nemocných
Rehabilitační oddělení

Komplement (laboratoře)
Hematologicko-transfuzní
Klinická biochemie
Lékařské mikrobiologie
Oddělení patologické anatomie
Oddělení radiodiagnostiky

Speciální sužby
Dopravní služba
Klinický psycholog

Lékárna

V průběhu 50. let se vsetínská nemocnice stala středem tehdejšího Okresního ústavu národního zdraví (OÚNZ). Postupně se rozšiřovaly odbornosti nemocnice – přibyla například rentgenologie, ortopedie či neurologie. Docházelo také k realizaci různých investičních akcí. Na konci 60. let byla pro interní oddělení vybudována jednotka intenzivní péče. Počátkem 70. let začal fungovat nově vybudovaný infekční pavilon. Vznikla také poliklinika a pavilon LDN.
V polovině 90. let se dokončila přístavba k chirurgickému pavilonu a vznikl tak prostor pro centrální sterilizaci a centrální operační sály. Mezi lety 1999 a 2003 probíhala výstavba nového stravovacího pavilonu. Roku 2007 byla dokončena rekonstrukce infekčního pavilonu, kam se přestěhovalo také dětské oddělení a oddělení lékařské mikrobiologie. Ve stejném roce se vsetínská nemocnice stává akciovou společností. Dříve byla příspěvkovou organizací.

 

Současnost nemocnice

V roce 2011 oslavila vsetínská nemocnice 100. výročí své existence. Otevřen byl v tomto roce Pavilon patologie a centralizovaných laboratorních provozů. Vsetínští chirurgové mohli začít využívat nový přenosný ultrazvukový přístroj. Nemocnice kromě dalších přístrojů získala například i fetální pulsní oxymetr, který během porodu sleduje hladinu kyslíku v krvi plodu.
V následujícím roce pořídila nemocnice nový monitorovací systém na JIP gynekologicko-porodnického oddělení. Slouží k monitorování pacientek po gynekologických operacích či po porodech císařským řezem. Dětské oddělení pak získalo moderní inkubátor pro transport právě narozených dětí z operačního sálu na novorozeneckou stanici. Nemocnice dále začala spolupracovat se společností Ziris Oční centrum s. r. o. a oční oddělení nemocnice se tak stalo součástí projektu Valašského očního centra.
Roku 2013 představilo oddělení lékařské mikrobiologie imunochromatografické vyšetření, které umožní rychlé otestování vzorku (do půlhodiny po jeho dodání) na všechny subtypy chřipky vyskytující se momentálně v ČR. Dále proběhla demolice nevyužívaných budov bývalé neurologie a patologie. Připravil se tak prostor pro stavbu nového interního pavilonu. Ve stejném roce byl také zahájen provoz rekonstruované centrální sterilizace.

Úspěchy

V roce 2013 získaly všechny laboratorní provozy nemocnice certifikáty Auditu II NASKL (Národního autorizačního střediska pro klinické laboratoře). Tento certifikát by měly potvrzovat vysokou kvalitu práce klinických laboratoří. Ve stejném roce obsadila vsetínská nemocnice v anketě Nemocnice ČR očima ambulantních pacientů 1. příčku v rámci Zlínského kraje.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Turecko už prý nebude zastavovat uprchlíky mířící do Evropy

Turecko už nebude zastavovat syrské uprchlíky, kteří se snaží dostat do Evropy. Podle agentury Reuters to dnes řekl vysoce postavený turecký činitel. Rozhodnutí podle agentury souvisí s očekávaným příchodem uprchlíků ze severozápadní syrské provincie Idlib, kde musel více než milion lidí kvůli bojům opustit své domovy.

Ofenziva syrské a ruské armády začala v prosinci. Jejím cílem je získat Idlib pod kontrolu režimu prezidenta Bašára Asada. Většinu provincie zatím mají v rukou islámští radikálové a oponenti syrské vlády, z nichž některé podporuje Turecko.

Turecká policie, pobřežní a pohraniční stráž dostaly příkaz nezasahovat, uvedl turecký činitel.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Jaškin zakončil KHL na druhém místě produktivity i mezi střelci

Český útočník Dmitrij Jaškin z Dynama Moskva zakončil základní část KHL jako druhý nejproduktivnější hráč i druhý nejlepší střelec soutěže. V dnešním posledním zápase na ledě Dinama Minsk dal jeden gól, hostům to však na výhru nestačilo a prohráli 3:4.

Jaškin v 17. minutě zvyšoval na 3:1, ale Dynamo Moskva náskok neudrželo a po třech inkasovaných brankách ve druhé třetině prohrálo. Český útočník díky gólu uzavřel základní část s bilancí 31 branek a 32 přihrávek a udržel druhé místo v kanadském bodování i v tabulce střelců.

V produktivitě zaostal o dva body za spoluhráčem Vadimem Šipačovem (17+48) a před Kirillem Kaprizovem z CSKA Moskva (33+29) udržel o bod druhé místo. Mezi střelci šestadvacetiletý Jaškin, kterého s Dynamem čeká v prvním kole play off Spartak Moskva, nestačil pouze na Kaprizova.

Další zprávy