Peugeot 208

2. 7. 2013 22:52
Peugeot 208 je malý tří- nebo pětidveřový hatchback segmentu B vyráběný francouzskou automobilkou od konce roku 2011. Vyrábí se ve francouzských továrnách Mulhouse a Poissy a na Slovensku v Trnavě.
Peugeot 208
Peugeot 208 | Foto: Peugeot

Peugeot 208 je malý tří- nebo pětidveřový hatchback segmentu B vyráběný francouzskou automobilkou od konce roku 2011. Vyrábí se ve francouzských továrnách Mulhouse a Poissy a na Slovensku v Trnavě.

Peugeot 208 používá koncernovou platformu PSA PF1 sdílenou například s Peugeoty 2008 a 301, nebo Citroëny DS3 či C3. Vůz využívá i revoluční tříválcové motory s malým objemem válců a nízkou normovanou spotřebou i hodnotou emisí CO2 (1.0 VTi ~ 99 g/km a 1.2 VTi ~ 104 g/km). Ke snížení spotřeby a emisí CO2 přispívá i technologie Stop&Start. Spotřeba zážehových tříválcových motorů nepřesahuje 5,8 l/100 km, dieselové agregáty nepřekračují 4,6 l/100 km.

Interiéru vozu dominuje velké panoramatické okno doplněné o efektní světelné ohraničení LED diodami. Zásadním prvkem výbavy je 7" dotyková obrazovka ovládající veškerá multimédia, GPS navigaci i připojení externích elektronických přístrojů.

Peugeot 208 stejně jako většina vozů značky nabízí systém Peugeot Connect SOS, který v případě nehody vůz lokalizuje a přivolá pomoc.

Délka: 3 962 mm
Výška: 1 739 mm
Šířka: 1 460 mm
Objem zavazadlového prostoru: 311 l
Motory:
Zážehové: 1.0 VTi (68 k), 1.2 VTi (82 k) a 1.6 VTi (120 k)
Vznětový: 1.4 HDi (68 k) a 1.6 HDi (92 k/115 k)

 

Právě se děje

před 42 minutami

Pokud to bude nutné pro bezpečnost, pozveme ruskou armádu, říká Lukašenko

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko uvedl, že je připraven nechat v Bělorusku rozmístit ruské jednotky, pokud by to bylo nezbytné pro bezpečnost společného svazového soustátí. V současnosti to potřeba není, uvedl Lukašenko podle médií. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov podle listu Kommersant uvedl, že Minsk nežádal Moskvu o rozmístění vojsk.

"Jestli to bude nutné pro bezpečnost svazového soustátí, které (s Ruskem) budujeme, budou zde (ruské jednotky) rozmístěny neprodleně. Nyní to ale není nijak nezbytné," řekl Lukašenko během porady o situaci. Podle státní agentury Belta ujistil, že Bělorusko je s to v případě potřeby v mžiku postavit do zbraně půl milionu vojáků.

"Pokud to bude málo, budou sem převedeny všechny ozbrojené síly Ruské federace. To se nikdy nestane. Ale pokud to bude nutné, nebudeme váhat," zdůraznil Lukašenko.

Mluvčí Kremlu Peskov na dotaz novinářů odpověděl, že vyslat ozbrojené síly do jiné země lze ze zákona jen na základě žádosti vedení této země k Moskvě, což se ale v případě Běloruska nestalo. Kommersant připomněl, že prezident Vladimir Putin dříve upozornil, že svazové soustátí s Běloruskem představuje "určitou úroveň integrace", a ne stát v přímém smyslu slova. A úroveň integrace ve svazovém soustátí je podle Putina nižší než v Evropské unii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy