reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Výjimečný šperk jako vánoční dárek s nevšedním zhodnocením

Vánoční dárky mohou mít mnoho podob. Přináší radost, krásu nebo nevšední zážitek, na který budete dlouho vzpomínat. Ten pravý vzbudí nadšení, nezevšední a jeho hodnota dále poroste. To vše nabízí výjimečný šperk se vzácným drahým kamenem.

Ručně vyráběné klenoty s drahokamy představují kombinaci radosti, krásy, výjimečnosti a umělecké hodnoty. Díky tomu jsou skvělým doplňkem investičního portfolia vedle akcií, dluhopisů či nemovitostí. Krásný šperk se tak stává vánočním dárkem, který zajistí bezpečnou investici na desetiletí, anebo po celé generace.

Ceny drahokamů rostou

Vhodné a oblíbené jsou pro tyto účely šperky s přírodními bílými či barevnými diamanty. V západních zemích je ukotvena tradice pořizování investičních rodinných šperků. Předávají se z generace na generaci a v průběhu let zhodnocují do nich uložené prostředky. "Diamanty a další drahokamy totiž vykazují dlouhodobý růst hodnoty. Díky tomu se zvyšuje zájem o investiční šperky i v Česku," uvádí Alojz Ryšavý, klenotník a majitel největšího českého klenotnictví ALO diamonds, které se na výrobu investičních šperků specializuje.

Diamanty v oblibě vedou

Na zhodnocení investičních klenotů se nejvíce podílí právě drahokam. Nejoblíbenější čiré diamanty se přitom v posledních 10 letech podle světoznámého ceníku Rapaport Diamond Report zhodnotily o 68 %. Velmi vzácné růžové diamanty podle Fancy Color Diamond Indexu dokonce o 180 %. Z kategorie barevných drahých kamenů zase výrazně zhodnocují turmalíny, smaragdy, safíry a rubíny. Podle společnosti Gemval za posledních 10 vzrostly ceny paraíba turmalínů o 213 %, ceny smaragdů o 139 %, safírů o 39 % a ceny rubínů o 59 %.

Zlato a drahokamy v uměleckém designu

Šperky určené pro investici nejčastěji kombinují bílé nebo žluté zlato se vzácnými drahokamy. Hodnota investičních šperků roste i s vysokou kvalitou uměleckého návrhu a zpracování. "V našem ateliéru využíváme nejmodernější technologie ve spojení s precizní ruční prací těch nejlepších českých klenotníků. Inspirací bývá samotný drahokam, který musí ve šperku hrát hlavní roli," říká Alojz Ryšavý. Takové šperky jsou pak skvělým darem nejen při výjimečných životních příležitostech, ale právě i k Vánocům. Oproti samotným investičním diamantům totiž klenoty nezůstávají pouze zavřené v trezorech, ale mohou udělat krásnější každý den.

autor: komerční článek | 27. 11. 2018 13:57

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama