Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Všedně nevšední Krušné hory

komerční článek
11. 11. 2020 11:33
Krušné hory – dříve opomíjené, mnohými zatracované, a dnes znovu objevované. V minulosti utrpěly značné škody na životním prostředí. Postupně ale vstávají jako bájný Fénix z popela. Dávno neplatí, že by krušnohorské lesy a zdejší příroda byly měsíční krajinou. Svědčí o tom i narůstající návštěvnost a rozvoj turistické infrastruktury.
Všedně nevšední Krušné hory
Všedně nevšední Krušné hory | Foto: Destinační agentura Krušné hory

Krušné hory se stávají znovu příjemným a stále atraktivnějším místem pro turisty, a to ve všech čtyřech ročních obdobích. Krušné hory jsou protkány sítí turistických stezek, cyklostezek a běžeckých tratí. Můžete vystoupat na některou z krušnohorských tisícovek, projít se už znovu hustými lesy, rozhlédnout se po krajině z mnoha přírodních, ale i lidskou rukou vytvořených vyhlídek, kochat se krásou přírody na hřebenových túrách. Můžete projet hory na běžkách po hřebenech po celé jejich délce nebo zdolávat jejich svahy na kolech.

Krušnohorský ráj pro cyklisty

Krušnohorská magistrála je jednou z páteřních cyklostezek Ústeckého kraje. Vede celým pohořím z úplného západu republiky z Chebu přes Klínovec, který je již v Ústeckém kraji, až na Sněžník u Děčína, odkud lze navázat přes Děčín na Labskou stezku.

Na české straně lze Krušnými horami putovat po Krušnohorské magistrále, na německé straně sousledně běží jedna z nejvýznamnějších dálkových cyklotras Německa nesoucí název Saská středohoří - "Sächsische Mittelgebirge I-6".

Příhraniční cykloregion tvoří síť téměř 600 kilometrů okružních cyklotras, spojených vyznačenými propojkami.

www.krusnehory.eu

Adrenalinové zážitky v Kruškách

Bobová dráha Klíny
Bobová dráha Klíny | Foto: Zimlet Klíny

Vychytaná bobovka

Máte rádi adrenalin a chcete nadchnout i vaše ratolesti? Pak zvolte určitě Bobovou dráhu Klíny. Nachází se ve stejnojmenném areálu v obci Klíny.

Jedná se o jedinou bobovku svého druhu v kraji. Bobová dráha leží v nadmořské výšce 720 m n. m., měří necelých 900 m a překonává převýšení 130 m. Je jedinou bobovkou v České a Slovenské republice, která používá (4)sedačkovou lanovku k dopravě osob a bobů zpět na start.

www.kliny.cz

www.zimlet.cz

Trailpark Klínovec

Adrenalin a potěšení z jízdy na horském kole můžete ochutnat v Trailparku na Klínovci. Jakmile se dostanete lanovkou na vrchol Klínovce, čekají vás tři různě náročné lesní stezky, které jsou speciálně navrženy pro potěšení ze sjezdu 22 km pozvolně klesajících tratí. Odpovídající náročnost zde naleznou rodiny s dětmi, začínající cyklisté i zkušení bikeři.

www.trailpark.cz

Bikepark na Klínech

Sport areál Klíny nabízí ale i více nestandardních aktivit a adrenalinových zážitků. Sjezdovky a okolní lesy se v létě promění v bikepark, lanovka s držáky na kola vás opakovaně dopraví na start různě náročných singltreků.

Lanový park v Oseku u Duchcova
Lanový park v Oseku u Duchcova | Foto: Frýtajm Osek

Bludiště ve stromech

Nejenom malé spidermany, ale třeba i aktivní seniory nadchne Lanový park v Oseku u Duchcova. Pro děti i dospělé vzniklo bludiště zavěšené v korunách stromů, které má dvě trasy o celkové délce 110 metrů. V prvním patře najdete 15 úseků, které tvoří vyhlídkovou stromovou stezku s vloženými několika prvky z 3D bludiště.

www.frytajmosek.cz

Všedně nevšední Krušné hory
Všedně nevšední Krušné hory | Foto: Destinační agentura Krušné hory
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy