Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Všedně nevšední Krušné hory

komerční článek
11. 11. 2020 11:33
Krušné hory – dříve opomíjené, mnohými zatracované, a dnes znovu objevované. V minulosti utrpěly značné škody na životním prostředí. Postupně ale vstávají jako bájný Fénix z popela. Dávno neplatí, že by krušnohorské lesy a zdejší příroda byly měsíční krajinou. Svědčí o tom i narůstající návštěvnost a rozvoj turistické infrastruktury.
Všedně nevšední Krušné hory
Všedně nevšední Krušné hory | Foto: Destinační agentura Krušné hory

Krušné hory se stávají znovu příjemným a stále atraktivnějším místem pro turisty, a to ve všech čtyřech ročních obdobích. Krušné hory jsou protkány sítí turistických stezek, cyklostezek a běžeckých tratí. Můžete vystoupat na některou z krušnohorských tisícovek, projít se už znovu hustými lesy, rozhlédnout se po krajině z mnoha přírodních, ale i lidskou rukou vytvořených vyhlídek, kochat se krásou přírody na hřebenových túrách. Můžete projet hory na běžkách po hřebenech po celé jejich délce nebo zdolávat jejich svahy na kolech.

Krušnohorský ráj pro cyklisty

Krušnohorská magistrála je jednou z páteřních cyklostezek Ústeckého kraje. Vede celým pohořím z úplného západu republiky z Chebu přes Klínovec, který je již v Ústeckém kraji, až na Sněžník u Děčína, odkud lze navázat přes Děčín na Labskou stezku.

Na české straně lze Krušnými horami putovat po Krušnohorské magistrále, na německé straně sousledně běží jedna z nejvýznamnějších dálkových cyklotras Německa nesoucí název Saská středohoří - "Sächsische Mittelgebirge I-6".

Příhraniční cykloregion tvoří síť téměř 600 kilometrů okružních cyklotras, spojených vyznačenými propojkami.

www.krusnehory.eu

Adrenalinové zážitky v Kruškách

Bobová dráha Klíny
Bobová dráha Klíny | Foto: Zimlet Klíny

Vychytaná bobovka

Máte rádi adrenalin a chcete nadchnout i vaše ratolesti? Pak zvolte určitě Bobovou dráhu Klíny. Nachází se ve stejnojmenném areálu v obci Klíny.

Jedná se o jedinou bobovku svého druhu v kraji. Bobová dráha leží v nadmořské výšce 720 m n. m., měří necelých 900 m a překonává převýšení 130 m. Je jedinou bobovkou v České a Slovenské republice, která používá (4)sedačkovou lanovku k dopravě osob a bobů zpět na start.

www.kliny.cz

www.zimlet.cz

Trailpark Klínovec

Adrenalin a potěšení z jízdy na horském kole můžete ochutnat v Trailparku na Klínovci. Jakmile se dostanete lanovkou na vrchol Klínovce, čekají vás tři různě náročné lesní stezky, které jsou speciálně navrženy pro potěšení ze sjezdu 22 km pozvolně klesajících tratí. Odpovídající náročnost zde naleznou rodiny s dětmi, začínající cyklisté i zkušení bikeři.

www.trailpark.cz

Bikepark na Klínech

Sport areál Klíny nabízí ale i více nestandardních aktivit a adrenalinových zážitků. Sjezdovky a okolní lesy se v létě promění v bikepark, lanovka s držáky na kola vás opakovaně dopraví na start různě náročných singltreků.

Lanový park v Oseku u Duchcova
Lanový park v Oseku u Duchcova | Foto: Frýtajm Osek

Bludiště ve stromech

Nejenom malé spidermany, ale třeba i aktivní seniory nadchne Lanový park v Oseku u Duchcova. Pro děti i dospělé vzniklo bludiště zavěšené v korunách stromů, které má dvě trasy o celkové délce 110 metrů. V prvním patře najdete 15 úseků, které tvoří vyhlídkovou stromovou stezku s vloženými několika prvky z 3D bludiště.

www.frytajmosek.cz

Všedně nevšední Krušné hory
Všedně nevšední Krušné hory | Foto: Destinační agentura Krušné hory
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy