reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Veletrh vědy přinese rekordní počet expozic

Veletrh vědy nabídne během 3 dnů přes 100 expozic prestižních vědeckých institucí, novinky současného výzkumu, diskuze i improvizovanou laboratoř.

Více než 80 vystavovatelů se letos představí na Veletrhu vědy, který se koná od 7. do 9. 6. na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Nabídne přes 100 expozic, mezi nimiž nebude chybět 40 pracovišť Akademie věd ČR, vysoké školy a další vědecké instituce i firmy. Jednu z nejrozsáhlejších populárně-naučných akcí u nás pořádá Akademie věd ČR již počtvrté. Veletrh vědy je určen všem věkovým kategoriím.

Laboratoře, interaktivní exponáty a virtuální realita

Některé stánky budou připomínat improvizované laboratoře, jiné doplní interaktivní exponáty. Zájemci si vyzkoušejí experimenty v různých vědeckých oborech a zapojí se do workshopů a vědeckých dílen, zkusí si práci ve fotokomoře. "Prostřednictvím virtuální reality přeneseme návštěvníky do středověkého hradiště nebo laboratoře známého českého chemika Antonína Holého. Lidé si vyrobí vlastní zemětřesení, seznámí se se superpočítači, výzkumem parazitů, lasery či falzátorskými postupy a mnohé další," dodává PR manažerka veletrhu Andrea Saláková.

Významní čeští vědci a popularizátoři vědy

Stánky vystavovatelů doplní přednášky, science show i dokumentární filmy. Panelové diskuze s vědci z pracovišť Akademie věd ČR bude moderovat Václav Moravec. Zaměří se na témata kyberbezpečnosti, fake news nebo vývoje léčiv. Na sobotu organizátoři připravili multimediální show PŘÍSNĚ TAJNÉ moderátorky Lucie Výborné a popularizátora vědy Michaela Londesborougha.

Kariérní zóna

Pro čerstvé absolventy, doktorandy a další pracovníky ve vědě vznikne na veletrhu ve čtvrtek a pátek kariérní zóna. Zájemci se dozvědí, jak zaujmout potenciálního zaměstnavatele, jak napsat životopis nebo motivační dopis v angličtině a proč se vyplatí budovat osobní marketing.

Vstup zdarma

Vstup na veškerý program je zdarma. Veletrh vědy  bude otevřen od 10:00 do 18:00 hodin. Na přednášky, vědecká představení, panelové diskuze a program kariérní zóny jsou z kapacitních důvodů nutné rezervace, které společně s ostatními informacemi naleznete na www.veletrhvedy.cz.

Video: komerční článek

autor: komerční článek | 18. 5. 2018 15:02

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama