Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Užijte si dovolenou trochu jinak. Vydejte se na cesty s karavanem!

12. 8. 2019 10:49
Léto je v plném proudu a spolu s ním i letní dovolená. Už víte, kde ji strávíte a jak se do cílové destinace dopravíte? Pokud ještě není o vaší dovolené rozhodnuto, máme pro vás tip, jak ji strávit trochu jinak.
Foto: Komerční sdělení

Mnoho z nás v létě mění hotely za méně luxusní ubytování. Do módy se zase vrací kempování. Pod stanem jste už možná byli, ale co takhle zkusit dovolenou v karavanu? Nemusíte si ho hned kupovat, existují i půjčovny.

Na cestu s karavanem
Než se pro takto strávenou dovolenou rozhodnete, ověřte si, že vaše auto karavan utáhne. Pokud ne, zkuste si auto s dostatečně silným motorem půjčit třeba od známých.

Dalším zádrhelem může být řidičské oprávnění. Kdo může karavan táhnout? Pokud je celková hmotnost soupravy (auto + karavan) do 3500 kg, stačí vám řidičské oprávnění skupiny B (u obytného auta je to stejné).

Počítejte také s tím, že dovolená v karavanu je o něco dražší. Před dovolenou je třeba se oprostit od přepočítávání každé koruny. Půjčovné i pohonné hmoty prostě něco stojí. Ale věřte nám, že za ten zážitek to opravdu stojí.

Karavan nebo obytné auto?
Dva pojmy, které se často pletou. Karavan zapřáhnete za auto, které ho bude táhnout. Obytný vůz je samostatný vůz, ve kterém můžete i spát.

Výhodou karavanu je to, že ho v kempu můžete odpojit od auta a nechat ho tam stát. Autem pak vyrazíte na výlet, na nákup apod. Kdo cestuje obytným autem, má smůlu. Dočasný byt vozí všude s sebou. Na druhou stranu s ním zaparkuje téměř všude a nemusí hledat kemp.

Foto: Komerční sdělení

Dovolená v karavanu
Můžeme ji označit za pohodlnější obdobu stanování. V případě špatného počasí je karavan k nezaplacení. Stejně tak při cestování s dětmi. Určitě to také znáte. Všudypřítomné otázky typu "Už tam budeme?" nebo "Jak je to daleko?" dokáží cestu pěkně otrávit. Zvlášť, když váš cíl je poněkud dál než jen v rámci naší matičky vlasti.

Sami si zvolíte tempo i interval zastávek. Když na vás přijde únava, stačí najít vhodný plácek a odpočinout si. Postel je hned k dispozici. Nemusíte stavět stan, oproti dovolené v penzionu vás nelimituje den ani čas příjezdu.

Čím si dovolenou s karavanem zpříjemnit?
Cestování s karavanem vás uchvátí. Získáte určitou míru svobody, přitom si ale zachováte kapku pohodlí. Abyste si dovolenou opravdu užili, doporučujeme nenechat doma následující vybavení:

  • Odolné nádobí - třeba z melaminu. Sklo a porcelán se snadno rozbijí a vás to pak může mrzet. 
  • Chladničku, která patří snad mezi nejdůležitější zařízení. Dopřejte si chlazené nápoje, jogurty a vše, co se musí uchovávat v chladu i během dovolené.
  • Gril. Vařič jistě také máte, ale co dalšího k létu prostě patří? Přeci grilování pod širým nebem. Hned vám zelenina, sýr i maso budou chutnat jinak. Budou totiž vonět dovolenou.
  • Dostatečně dlouhý kabel a redukci pro připojení na elektrickou síť.
  • Skvělý je také předstan ke karavanu, který vás ochrání před sluníčkem i nepřízní počasí, zároveň zvětší obytný prostor. Hravě tam schováme kempingový nábytek, kola a jinou sportovní výbavu.
 

Právě se děje

před 13 minutami

Skotsko bude za pár let nezávislé a v Evropské unii, řekla Sturgeonová

Skotsko bude za pár let nezávislou zemí a zároveň členským státem Evropské unie, je přesvědčena skotská první ministryně Nicola Sturgeonová. Řekla to ve středu na tiskové konferenci v Berlíně. Šéfka separatistické Skotské národní strany (SNP) také dala najevo vážné pochybnosti, zda britský premiér Boris Johnson najde v otázce brexitu kompromis, který by vyhovoval Bruselu i parlamentu v Londýně. V příštích měsících Sturgeonová očekává předčasné volby.

"Riziko, že Británie opustí Evropskou unii bez dohody, je stále velké. Poškodilo by to naši ekonomiku a naše občany, a já udělám všechno pro to, abych tomu zabránila," uvedla Sturgeonová. Zdůraznila přitom, že si velká většina Skotů brexit nepřála. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy