reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Úspora energií hraje hlavní roli při výběru tepelného čerpadla

Foto: Buderus
Tepelná čerpadla se na českém trhu stávají stále oblíbenějším zdrojem tepla. Nejsou závislá na dodávce plynu nebo tuhých paliv. Je to úsporný zdroj tepla vhodný do novostaveb i do rekonstrukcí rodinných, případně bytových domů. Při výběru tepelného čerpadla majitel domu zvažuje hned několik aspektů – náklady na vytápění, ekologii provozu, hlučnost, obsluhu zařízení a řadu dalších. Úspora energie je však stále tím hlavním kritériem, podle kterého se majitel finálně rozhoduje.

Ušetřit náklady na vytápění může být jednoduché

Nová moderní tepelná čerpadla Buderus Logatherm WLW196 iAR získávají energii ze vzduchu v okolním prostředí a tu následně předávají do vody v otopné soustavě vytápěného objektu. Úspory energie je dosaženo především díky pokročilé invertorové technologii, která umožňuje plynule řídit okamžitý výkon celého zařízení. Výkon tepelného čerpadla se tak automaticky přizpůsobuje aktuálním potřebám uživatele a využívá jen tolik energie, kolik je právě potřeba. Dalším faktorem, který přispívá k úspoře nákladů na vytápění, je účinnost zařízení. Tepelné čerpadlo je zařazeno do třídy energetické účinnosti A++ a dosahuje topného faktoru COP až 4,131 - tedy z 1 kW dodané elektrické energie získáte 4,13 kW tepelné energie. Výstupní teplota 62 °C umožňuje využití tohoto tepelného čerpadla i v objektech vybavených radiátory, nemusíte tedy investovat další finanční prostředky do podlahového vytápění. Tepelné čerpadlo Logatherm WLW196 iAR lze navíc využít i v horkých letních dnech. Pokud venkovní teplota značně vzroste, můžete na čerpadle nastavit obrácený chod a snižovat tak teplotu v prostoru.

Hlučnost již nebude trápit Vás ani Vaše sousedy

Tepelné čerpadlo se skládá ze dvou jednotek - venkovní a vnitřní. Tělo venkovní jednotky je vyrobeno z lehkého EPP materiálu s vynikajícími tepelnými a akustickými izolačními vlastnostmi. To usnadňuje nejen transport a instalaci čerpadla, ale hlavně významně přispívá ke snížení hluku a nežádoucích vibrací. Ve vzdálenosti 1 metru dosahuje hladina akustického tlaku venkovní jednotky 40 decibelů, tedy přibližně stejné úrovně jako lednice, kterou máte umístěnou přímo v kuchyni. Vnitřní jednotka je k dostání ve třech variantách a to bez elektrického dohřevu, s elektrickým dohřevem nebo s integrovaným zásobníkem teplé vody. Vnitřní jednotky jsou vybaveny pokročilou regulací, která umožňuje integraci do systémů s míchanými okruhy nebo např. fotovoltaickým systémem.

Špičkový design na minimálním prostoru

O tom, že se tepelné čerpadlo Logatherm WLW196 iAR hodí i do moderních interiérů, není pochyb. Přední kryt vnitřních jednotek je vyroben z nerozbitného titanového skla, které z tohoto stroje činí technicky a designově perfektní vybavení domácnosti. Kompaktní konstrukci pak ocení zejména ti, kteří bojují s nedostatkem prostoru - provedení T190 Comfort s integrovaným zásobníkem se vejde na 1 m2 podlahové plochy. Unikátní technické a designové provedení ocenila také porota prestižní německé soutěže Red Dot Design Award - tepelné čerpadlo Buderus Logatherm WLW196 iAR získalo ocenění "Red Dot: Best of the Best" za nejlepší produkt v kategorii Vytápění.

Tepelné čerpadlo pod kontrolou v každé situaci

Díky integrovanému IP modulu můžete tepelné čerpadlo řídit na dálku pomocí chytrého telefonu. Stačí si do zařízení s operačním systémem Android nebo iOS nainstalovat aplikaci EasyControl a měnit nastavenou pokojovou teplotu, teplotu TV nebo sledovat solární zisky bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Aplikace Vás upo­zorní i na případná chybová hlášení. Obsluha je zcela intuitivní, není potřeba studovat rozsáhlé návody. Aplikace je volně ke stažení na App Store nebo Google Play.

Objednejte si tepelné čerpadlo Buderus do 31. 8. 2017 a získejte iPhone nebo iPad za 1 Kč pro jednoduché ovládání Vašeho vytápění odkudkoliv. Více informací naleznete zde.

*1 - Při teplotě okolního vzduchu 2 °C a teplotě topné vody 35 °C

autor: Buderus | 14. 7. 2017

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama