reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Udělejte si jasno v půjčkách

Vloni touto dobou byl zveřejněn průzkum realizovaný NMS Market Research pro Českou bankovní instituci, z něhož vyplynulo, že dvě třetiny Čechů mají osobní zkušenosti alespoň s jednou půjčkou. Jde o úvěry bankovní, především však nebankovní. Co se týká účelu půjčky, vede pořízení elektroniky, dovolené, ale i tzv. vyražení klínu klínem, totiž o splacení jednoho úvěru dalším. Ačkoliv finanční gramotnost národa postupně stoupá, mnoho lidí stále nemá v půjčkách příliš jasno.

Poskytovatelé půjček

Poskytovateli půjček jsou v našich podmínkách buď banky, nebo soukromé společnosti nabízející nebankovní úvěry. Hlavní rozdíl mezi nimi byl v minulosti ten, že banky znamenaly pro klienta jistotu férového přístupu. Ne proto, že by bankéři byli takoví lidumilové. Důvodem je bankovní licence. V současné době jsou i nebankovní instituce držitelé licencí, takže klamavé jednání z jejich strany nehrozí.

Bankovní půjčky

Získat bankovní půjčku nemusí být nijak snadné. Klient je prověřován z hlediska jeho příjmů, ale i finanční minulosti a jeho schopnosti úvěr splácet. Samotné vyřízení půjčky, pokud je schválena, vyžaduje obvykle přítomnost žadatele na některé z poboček banky. Co se týká výhodnosti, neboli výše úroků, jsou na tom bankovní půjčky relativně lépe než v případě půjček nebankovních. Ale to je vykoupeno velmi nízkou schvalovatelností - půjčku bez registru zde opravdu nenajdete.

Nebankovní půjčky

Nebankovní instituce poskytující úvěry nebývají obvykle tak striktní v souvislosti se schvalováním úvěrů pro klienty. Dosáhnou na ně i tací, kteří už nějaké půjčky splácejí. Mimo nejsou ani lidé důchodového věku či maminky na rodičovské dovolené nebo studenti. Výhodou je rychlost a jednoduchost celého procesu vyřízení úvěru prostřednictvím internetu. Určitou nevýhodou, ne však pravidlem, jsou vyšší úrokové sazby.

Půjčka bez registru

Některé nebankovní společnosti jsou flexibilní a nabízejí i půjčky bez registru. O jaké registry se jedná? V ČR jich máme hned několik, ale méně využívané registry jsou například SOLUS, NRKI, BRKI či centrální registr dlužníků. Existuje i půjčka v exekuci, ale ta je spíš pro případy, kdy jste v exekuci omylem.

Online půjčka za pár minut

Jedna ze společností, která patří mezi nebankovní instituce poskytující online půjčky v rámci několika minut, je i ryze česká společnost Cool Credit. Klienti oceňují komfort při vyřizování úvěru, jelikož stačí pouhé připojení k internetu, občanský průkaz a chvilka času. Už to je nesporná výhoda oproti bankovním institucím. Kladem je i skutečnost, že není nutné shánět ručitele, jelikož žádný není potřeba. Stejně tak doklad o příjmech. Online půjčka je tedy jasná volba pro každého, kdo v současné době žádný stálý příjem nemá. Čerství absolventi, uchazeči o zaměstnání a další.

Cool Credit představuje východisko pro ty, kteří potřebují úvěr v rozmezí 1 000 až 20 000 Kč se schopností jej splatit do 30 dní. Samotný proces žádosti o půjčku a její schválení probíhá přímo na webu společnosti. Stačí vyplnit základní údaje a žádost odeslat. Následuje potvrzení o smlouvě, doložení kopie občanského průkazu a bankovního výpisu. Plnoleté fyzické osoby s trvalým pobytem na území ČR tak získají peníze buď hned v den získání úvěru, nejdéle však následující pracovní den.

autor: komerční článek | 1. 4. 2019 0:01

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama