reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Stravenky a benefity jsou díky Edenredu už i v iPhonu

Nejrozšířenější tuzemskou stravenkovou kartou Ticket Restaurant Card i benefitní kartou Edenred Benefits Card od teď zaplatíte i iPhonem. Od loňska je totéž možné i s telefony s operačním systémem Android. Platební karty od Edenredu jsou tak součástí obou světových mobilních platebních řešení.

Edenred znovu potvrzuje pozici globální i tuzemské jedničky v inovacích. Jeho mobilní platby za obědy i benefity využívá stále více lidí a toto tempo se nyní ještě zvýší.

Jen v restauracích podle Jiřího Brycha z Edenredu Češi chytrým telefonem již nyní zaplatí za jediný měsíc z účtu stravenkové karty Ticket Restaurant zhruba sto tisíc obědů. "Počet těchto transakcí každý měsíc výrazně roste, a to máme dosud k dispozici jen data za Google Pay. Spuštění aplikace Apple Pay tuto dynamiku ještě výrazně urychluje," říká Brych. A to i díky tomu, že potřebným čipem k placení jsou vybaveny všechny iPhony, a navíc také díky rostoucí popularitě hodinek iWatch, které platby také umožňují.

Rozjezd mobilních plateb podporuje i fakt, že v případě benefitní karty ji lze přidat až do čtyř zařízení - platit tak můžete z mobilu či tabletu, nebo kartu touto formou nabídnout manželce či dětem, aby měl každý z nich možnost si v klidu pořídit benefit pro sebe. Tato možnost platí pro mobilní zařízení s oběma operačními systémy. "V neposlední řadě k rozmachu pomáhá i vysoké zastoupení bezkontaktních platebních terminálů, kterých je nyní v České republice více než devadesát procent," uvádí Brych.

Zajímavostí podle Brycha je, že majitelé chytrých telefonů platí v restauracích víckrát za měsíc než lidé, kteří používají klasickou plastovou kartu, naopak méně nakupují v prodejnách potravin a supermarketech. "Mobilní platby tak vlastně podporují pravidelné stravování, ze kterého nejvíce profitují restaurace a jídelny," uvádí Brych. V průměru podle něj za jeden oběd placený mobilem lidé platí částku 130 korun. U volnočasových benefitů je to v průměru 515 korun. "Lidé u plateb benefitů telefonem oceňují, že zde odpadá nutnost zadávat při platbách nad 500 korun PIN, neboť telefon používá jiná bezpečnostní řešení," doplňuje Jiří Brych.

Rozvoj mobilních plateb je dalším důkazem, že si Češi oblíbili digitální formu čerpání svých benefitů. Ukazují to i zkušenosti s firemními cafeteriemi, jejichž prostřednictvím firmy dávají lidem vybrat mezi papírovou a digitální formou čerpání zaměstnaneckých benefitů. Podle statistik právě digitální platby již zcela převládají.

25. 2. 2019 11:33

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama