reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

„Spojenci“ pojmenovali 106 problémů Prahy, přináší i konkrétní řešení

Volební programy většiny politických stran a hnutí před letošními komunálními volbami v hlavním městě naznačují, že se Praha nachází ve stavu klinické smrti. Nestaví se byty, chybí městský obchvat, neinvestuje se, pachuť korupce a netransparentní politiky nezmizela, klíčoví politici v čele města jako manažeři selhali. Podobné proklamace se prolínají prakticky ve všech politických materiálech. Odlišuje se pouze koalice Spojené síly pro Prahu, složená z TOP 09 a hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ s podporou KDU-ČSL , která přichází s tak trochu netradičním předvolebním materiálem.

Starostové městských částí a další odborníci okolo lídra na pražského primátora za koalici Spojených sil pro Prahu Jiřího Pospíšila a dvojky na kandidátce advokátky Hany Marvanové pojmenovali celkem 106 konkrétních bodů, které hlavní město a hlavně Pražany reálně trápí. Od chaosu  při opravách ulic, který poslední měsíce paralyzuje život v Praze, přes velké dopravní investiční akce, až po výstavbu cyklomagistrály.

Tento podrobný volební program Spojených sil pro Prahu si můžete přečíst online na webové adrese www.106proprahu.cz. Od ostatních politických programů se odlišuje právě mírou detailu. Díky tomu si dle autorů programu může každý Pražan přečíst, jaké konkrétní návrhy topka a STAN nabízí v oblasti, která jej zajímá.

Pospíšil: Musíme se smířit s rolí krizových manažerů

"Prázdné politické fráze a sliby jsme nahradili návrhy konkrétních řešení. Lidé mají právo vědět, jak budeme přistupovat k velkým výzvám, které na nás ve vedení Prahy čekají. Prahu známe do nejmenšího detailu. Všichni se musíme smířit s rolí krizových manažerů, které město potřebuje. Díky zkušenostem našich kandidátů, úspěšných starostů a odborníků, těžko někdo jiný zvládne tuto roli lépe než my. Budeme na tom pracovat o 106," slibuje u příležitosti představení programu "106 bodů pro Prahu" předseda TOP 09 a lídr na primátora Jiří Pospíšil.

Jedním z klíčových témat je nepochybně transparentnost hospodaření magistrátu, městských firem a boj proti korupci. Garantem této oblasti je dvojka na kandidátce Spojených sil pro Prahu, advokátka Hana Marvanová. Ta se angažovala například v kauze H-Systém, kde bojuje za práva podvedených obyvatel domů.

"Jsme připraveni zavést velmi rychle několik celkem jednoduchých, ale zároveň účinných opatření. Předně nám jde o to, aby bylo průhledné hospodaření městských firem, kde se dnes ztrácí nemalé finanční prostředky. Nepřijatelné pro nás bude také pokračování v praxi, kdy se tady otevřeně trafikaří s klíčovými posty ve vedení těchto společností," popisuje některé dílčí kroky Hana Marvanová.

www.spojenapraha.cz

autor: komerční článek | 17. 9. 2018 13:51

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama