reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Sonický kartáček si zamilujete

Čištění zubů se sonickým kartáčkem je rychlé, účinné a pohodlné. Šetrná sonická technologie využívá vysokofrekvenční stíravý pohyb a efektivně tak odstraňuje zubní plak.

Manuální kartáček má doma každý, ale ne vždy správný typ. Navíc je u něj nutné dobře zvládnout techniku čištění zubů. A právě ta je pro mnohé kamenem úrazu. Výrazně v tomto směru může pomoci elektrický zubní kartáček. Žádná pomůcka za vás práci sama samozřejmě neudělá, takže i s elektrickým kartáčkem je nutné si zuby čistit pravidelně dvakrát denně. Je to ale mnohem pohodlnější.

Elektrické zubní kartáčky se dělí na sonické a oscilačně-rotační. Sonické zubní kartáčky pracují na odlišném principu a používá se u nich jiná technika čištění než u kartáčků rotačních. Rotační využívají půlrotační a pulzační pohyb. Sonické kartáčky vykonávají vysokorychlostní stírání spolu s vykláněním hlavice (amplitudou) a vytváří okysličenou dynamickou vlnu. Ta rozpohybuje molekuly vody spolu se zubní pastou a slinami, odplaví rozrušený plak a dostává se do obtížně přístupných míst.

"Sonický kartáček využívá vysokofrekvenční stíravý pohyb směrem nahoru a dolů, díky čemuž vykoná přibližně 31 tisíc stěrů za jednu minutu. Kromě vysokého počtu stěrů sonická technologie také imituje manuální techniku čištění, protože pohyb kartáčku spolehlivě rozruší povlak v oblasti zubního krčku a setře ho pryč," vysvětluje dentální hygienistka Jana Křepelková.

Výhody sonického kartáčku jsou jasné, nemusíte na něj nijak tlačit, stačí ho jemně přiložit v úhlu 45 stupňů k zubnímu krčku, a postupně vyčistit všechny zuby z obou stran. Na závěr nezapoměňte na kousací plošky! Jemně, ale efektivně stírající vlákna ve vertikálním směru jsou k dásním výrazně šetrnější, zároveň se však dostanou i do míst, kam se s manuálním kartáčkem hůře proniká. Částečně vyčistí i mezizubní prostory, ale i v tomto případě je potřeba je dočistit jinými mezizubními pomůckami. A to alespoň jedenkrát denně za pomoci mezizubních kartáčků, nití nebo přístroje Philips Sonicare Airfloss Ultra.

Zabudovaný časovač v kartáčcích Philips Sonicare DiamondClean upozorní na správnou délku čištění. Zuby byste si měli čistit tak dlouho, dokud nejsou čisté a hladké, což může s manuálním kartáčkem trvat i více než 10 minut. Sonickému kartáčku stačí dvě minuty. Časovač je nastavený na 4 x 30 vteřin. Každý časový úsek pak stačí na vyčištění čtvrtiny chrupu. Jana Křepelková k tomu dodává: "K dispozici je i několik speciálních programů, například White pro odstranění povrchových pigmentací, Polish pro leštění skloviny nebo Gum Care pro extra jemné promasírování dásní."

Sonický kartáček Philips Sonicare DiamondClean dokáže odstranit až 7x více zubního plaku než kartáček manuální a poměrně rychle vás také zbaví pigmentových skvrn od kávy, čaje, vína nebo cigaret. "Pigmentace lze odstranit profesionálně v zubní ordinaci buď pískováním nebo profesionálním vybělením. V pohodlí domova se s pigmentacemi popere také kartáčková hlavice DiamondClean, vysvětluje Jana Křepelková. I díky tomu je Philips Sonicare odborníky nejdoporučovanější značkou elektrických zubních kartáčků v ČR.

Více na www.philips.cz/sonicare.

7. 2. 2018 15:00

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama