reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

SIGNAL festival diváky poprvé provede po dvou oficiálních trasách: po trase Centrum a Vinohrady.

Foto: SIGNAL festival
Trasy se budou rozkládat na územích Prahy 1, 2 a 3. Organizátoři chtějí stále populárnější akci rozšiřovat do více městských částí i do budoucna.

Festival světla SIGNAL letos slaví své 5. výročí a při té příležitosti se rozhodl rozprostřít program festivalu po dvou trasách. Tradičně měl SIGNAL trasu vždy jen jednu, ta vedla především historickým jádrem Prahy. "Rozhodnutí rozmístit instalace na dvě trasy hodně ovlivnila čísla návštěvnosti, která jsme získali loni díky našemu partnerovi, společnosti Cisco. Podle jeho měření festival navštívilo přes 578 000 diváků, což je opravdu hodně. Rozhodli jsme se tedy pro letošek zkusit model dvou tras. Kromě toho, že si slibujeme větší rozptýlení lidí do ulic, nám to umožnilo posunout se na nové, zajímavé lokace," říká ředitel festivalu Martin Pošta.

První trasa, Centrum, se bude rozkládat opět na území Prahy 1. Povede jak tradičními místy festivalu, tak návštěvníky zavede i do zákoutí, která na mapě SIGNAL festivalu nikdy nebyla, nebo se k nim akce po delší době vrací. "Pro festival je Praha 1 stále jeho srdcem, skrývá úžasné lokace, které festival nesmírně obohacují," podotýká Pošta. "Tento festival má svoji nezpochybnitelnou kvalitu a umí Prahu 1 předvést v jiném světle," říká starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Trasa Vinohrady spojuje festival s Prahou 2 a Prahou 3. Začíná na náměstí Míru, které k SIGNALu historicky patří. V letošním roce ale není rozhodně jediným místem na Praze 2, kde se objeví umělecká instalace. Vinohradská trasa, která by díky svému umístění měla být klidnější, zasahuje i na území Prahy 3. Ta se letos stala vedle hlavního města Prahy dokonce spolupořadatelem festivalu. "SIGNAL festival je skvělá akce a osobně jsem moc rád, že letos budeme mít SIGNAL festival na Praze 3 už potřetí. Moc doufám, že se lidem bude líbit a že i díky němu objeví krásy naší městské části," říká zástupce starostky Prahy 3, Alexander Bellu.

"Rozšiřující se spolupráce s Prahou 2 i 3 je pro nás velice významná. Jejím cílem je přivést návštěvníky festivalu i do částí Prahy, které možná někteří příliš neznají a pomoci jim ta místa objevit, což je jedna ze základních misí festivalu - objevovat město. Doufáme, že se bude dařit ve spolupráci s městskými částmi pokračovat a SIGNAL jednou posunout i do dalších, dosud světlem neobjevených," uzavírá Martin Pošta.

autor: SIGNAL festival | 1. 10. 2017

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama