Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Revoluce v péči o seniory: SOS přívěsek zachraňuje životy

komerční článek
10. 4. 2017 11:40
Se stářím přichází mnoho problémů a obav. Patří mezi ně pocit osamělosti, ale i zvýšené riziko mozkové příhody nebo infarktu. Tyto skutečnosti lidem zabraňují naplno se věnovat různým aktivitám. Obavy se nevyhýbají ani jejich příbuzným, kteří se často ze strachu o své blízké uchylují k nouzovým řešením, kupříkladu domovu důchodců a podobným institucím. Řešení těchto situací však dnes může být podstatně snazší. Péče o seniory totiž zažívá revoluci.
Foto: Komerční sdělení

Řeč je o SOS přívěsku. Zachránce krizových situací, který umí pomoc přivolat i ve chvíli, kdy toho sami nejste schopni. Už žádné obavy o vlastní budoucnost a zdraví. Žádné složité a zdlouhavé manipulace s příliš chytrými telefony. Tento malý osobní bodyguard Vás ve štychu nenechá. Ať jste doma, na procházce či u známých na kávě, pomoc si Vás vždy najde. Díky GPS lokátoru totiž přesně ví, kam zamířit.

Jak je to možné?

Na SOS přívěsku je tzv. tísňové tlačítko. Ve chvíli, kdy potřebujete pomoc, ho zkrátka zmáčknete. Tím vyšlete alarmující signál do Monitorovacího centra, které nad Vámi neustále bdí. Můžete se tak bez omezení věnovat svým oblíbeným aktivitám a dát vale strachu usínat v prázdném bytě. Pomoc je vždy pouhé zmáčknutí od Vás.

Pozná i pád

"Vařila jsem si v kuchyni večeři, nějak se zamyslela a spálila si prst o ještě rozpálenou pánev. V tom šoku jsem se zapotácela a upadla. Vůbec jsem nebyla schopná se zvednout. Na dceřinu návštěvu jsem čekala téměř dva dny," přiznává důchodkyně.

Bohužel, ani tyto případy nejsou výjimkou. Zdraví ohrožujícím faktorem tak nemusí být pouze samotný fakt, že dotyčný upadl, ale právě ten, že na pomoc čeká hodiny až dny. Ze statistik navíc vyplývá, že se s pády ročně potýká více než třetina seniorů. S včasnou pomocí se s pádem vyrovná 90 % z nich. Pokud ale záchrana přijde později než za hodinu, šance klesají. Bez včasné pomoci se bez trvalých následků obejde již pouze 10 %.

S SOS přívěskem si můžete pomoc zavolat sami, když zmáčknete tlačítko, ale zvládne to i sám. Je totiž vybaven senzorem pádu a při jeho zaznamenání vysílá poplašný signál automaticky. Připraven je i na tak ošemetné terény, jako je koupelna. Je totiž voděodolný.

Hlídací parťák

SOS přívěsek jistě uvítají nejen senioři, ale i lidé s různými zdravotními indispozicemi. Například vozíčkářům hrozí vypadnutí z vozíku, cukrovkářům zas kolaps např. v podobě hypoglykémie. U těchto a mnohých dalších onemocnění se heslo "vždy připraven" vyplatí zvážit dvakrát.

SOS přívěsek je rovněž využitelný v případě přepadení. Není nic nenápadnějšího a rychlejšího, než zmáčknutí tísňového tlačítka.

Na kolik Vás vyjde?

Ačkoli se jedná o relativní novinku, pár firem se již tímto oborem zabývá. Ceny SOS přívěsku se pohybují od dvou tisíc korun výše. Bez doprovodné služby je Vám ale samotný přístroj k ničemu. Službu péče o seniory a zdravotně indisponované můžete pořídit zhruba od čtyř set korun měsíčně. Některé firmy se však snaží svým zákazníkům vyjít cenově vstříc, např. u Safety Guard máte dokonce první měsíc služby zdarma. 

 

Právě se děje

Další zprávy