reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Proč si založit firmu online?

Mnoho lidí dnes podniká pod firmou s ručením omezeným. Není divu – vždyť jako firma nemusíte ručit celým svým majetkem a máte možnost optimalizovat si sociální a zdravotní pojištění. Obliba s.r.o. stoupá i z toho důvodu, že je dnes založení snadnější a levnější, než tomu bývalo kdysi. Všechno lze vyřídit online.

Založení s.r.o. i následné vedení je celkově složitější na administrativu ve srovnání s podnikáním jako OSVČ. Věci se však postupně zjednodušují, a to hlavně díky moderním službám. Například založení firmy už dnes vyřídíte kompletně online bez otravného navštěvování úřadů a čekání dlouhých front. A proč se vydat právě touto cestou?

Šetříte svůj čas

To je pro podnikatele asi nejdůležitější. Každý ví, že čas jsou peníze. Proč ho tedy ztrácet tím, že budete nejdříve zjišťovat, co všechno je třeba udělat, a pak se vydáte na nekonečné běhání po úřadech? Když se rozhodnete pro online cestu, budete mít všechno na jednom místě.

Do 5 dnů je vyřešeno

Pokud si vyberete založení s.r.o. online, formality vyřešíte během jedné hodiny. Systém na založení vám vygeneruje potřebné dokumenty (plné moci, zakládací listiny apod.) na základě toho, že vyplníte jediný formulář. Následný proces zápisu do obchodního a živnostenského rejstříku trvá obvykle do 5 pracovních dnů. Vy těch pět dnů, které byste jinak ztratili vyřizováním, můžete věnovat svému podnikání.

Ve finále ještě ušetříte

Když se podíváte na cenu pohodlného založení firmy online, nejspíš vám bude ze začátku připadat vysoká. Vezměte ale v úvahu, že obsahuje všechny poplatky, které musíte platit tak jako tak - soudní poplatek pro obchodní rejstříkový soud (2700 Kč), vyřízení živnostenského oprávnění (1000 Kč), výpisy z rejstříku trestů (100 Kč) a katastru nemovitostí (100 Kč) nebo sepsání společenské smlouvy (4000 Kč - 6000 Kč). Teď si k tomu připočítejte, o kolik peněz byste přišli, kdybyste místo pracování chodili po úřadě. Založení online vychází nakonec finančně lépe.

autor: komerční článek | 23. 1. 2019 12:25

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama