reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Proč je dobré pořídit elektrický krb?

Jestli jste uvažovali v tomto zimním chladném období o elektrickém krbu a nechcete klasický krb na dřevo, tak není dnes jednoduché najít ten správný typ.

Proto je na místě zmínit Irskou značku Dimplex, kde najdete ucelenou nabídku elektrických krbů. Na výběr jsou nejrůznější vzhledy a barvy. Zobrazení plamene je za pomocí světelných efektů plamene Opti-flame, Opti-myst a Opti-V.

8 důvodů proč si vybrat elektrický krb značky Dimplex

 • velký výběr typů (z ostěním, k zabudování, rohový, nástěnný, přenosný)
 • k montáži nepotřebujete žádný komín
 • většina krbů má vestavěné topení s ventilátorem
 • mají dálkový ovladač
 • můžete je používat celý rok
 • nejnovější modely mají nižší spotřebu el. energie (technologie LED)
 • bezpečná a jednoduchá obsluha
 • není potřeba žádná speciální údržba

Elektrický krb s ostěním

Je to nejvíce prodáváný typ. Umístění záleží na Vás, není vyžadována žádná speciální montáž. Obrázek zobrazuje právě Dimplex Porto LED.

Elektrický krb - rohový

Ideálně se hodí tam, kde jej potřebujete umístit do rohu místnosti. Díky tomu, Vám zapadne do interiéru. Níže je vidět Dimplex Verona v rohové verzi s efektem plamene Optiflame.

Elektrický krb k zabudování do stěny

Je možno jej zabudovat do stěny, nábytku nebo jinak přizpůsobit podle možností a naší představy, kde jej chceme mít. Obrázek ukazuje jak to může vypadat Dimplex Cassette  (efekt plamene Opti-myst).

Elektrický krb nástěnný

Tyto krby jsou výborné na zaplnění prázdného místa na stěně. Dobrá volba pro ty co mají doma málo místa. Vyrábějí se ve dvou verzích:

 • Zavěšení na stěnu
 • K zabudování do stěny

Jako příklad mohu uvést Dimplex Toluca Deluxe (efekt Optiflame).

Jiný typ např. Dimplex Prism "34, který možno zabudovat do zdi nebo pověsit na stěnu pokud si zakoupíte speciální rám v bílé či černé barvě.

Elektrický krb volně stojící

Tyto krby jsou univerzální a je pouze na Vás kde je postavíte. V poslední době je nejvíce v oblibě Dimplex Opti-V 360° (efekt plamene Opti-V).

Jedná se o oválný otevřený krb  s technologií Opti-Virtual® 360, který byl vyvinut tak, aby vyhovoval současným trendům interiéru.

Výsledný efekt ohně je opravdovým uměleckým dílem.

Jinými slovy, je to skvělý dekorativní prvek pro váš domov. Všechny Vaše smysly budou stimulovány i díky efektu praskání dřeva.

Jednoznačně se jedná o to nejlepší co se nyní prodává!

Provozní náklady elektrického krbu

Za předpokladu, že pro zobrazení světelného efektu se používá technologie LED, je cena za 1h světelného efektu asi 6 haléřů.

Náklady při zapnutém ohřevu při výkonu 2 kW (2000 W) a za předpokladu, že je zapnutý stále, je spotřeba el. energie 6 Kč/h.

Pamatujme na to, že v případě zabudovaného termostatu a při dosažení potřebné teploty se ventilátor vypne. To znamená, že spotřeba je daleko  nižší.

Elektrické krby jsou použitelné jako hlavní nebo přídavný zdroj tepla v závislosti na umístění. Většina elektrických krbů je vybavena funkcí vytápění. Výkon topení 2 kW (2000 W) společně s ventilátorem zajišťuje dostatečné teplo pro místnosti do 20 m2.

V závislosti na modelu je možné nastavit pokojovou teplotu pomocí:

 • ručního termostatu (bimetalický)
 • elektronického termostatu na LCD panelu s přesností 1 ° C

Ovládání teploty pomocí termostatu zajišťuje ušetřit el. energií při tomto způsobu vytápění. Zde se musím zmínit, že ve většině krbů je funkce světelného efektu zcela nezávislá na zapnutém topení.

Před výběrem požadovaného typu krbu navštivte naše stránky www.topeni-dimplex.cz, kde najdete aktuální informace o nejnovějších trendech.

Navštívit můžete i osobně náš Showroom v Praze.

11. 1. 2019 15:13

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama