reklama
 
 
Komerční sdělení - toto je komerční sdělení, Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Přístroj Laxman, vyvíjený v NASA, dokáže rychle zbavit únavy, stresu, nespavosti i depresí

O přístrojích AVS, zvaných “psychowalkmany”, jste už asi slyšeli. K úlevě od stresu, zrychlení učení a samoléčení je používají lidé, kteří se o sebe dobře starají.

,,Trpěl jsem dlouhá léta nespavostí a musel bral prášky, protože nic jiného nezabíralo. Až jsem vyzkoušel AVS přístroj. Nespavost byla za dva týdny pryč! Spím teď normálně a hlavně jsem ráno odpočatý." popisuje pádesátiletý advokát Tomáš Tvrdík.

,,Takové výpovědi jsou celkem typické. AVS přístroje jsou velmi účinné. V našem středisku používáme AVS přístroje od roku 1998, kdy jsem si první přivezl z ciziny." říká MUDr. Jan Cimický.

AVS technologie je založena na naladění mozku na určitou frekvenci. Že to zní složitě? Princip je úplně jednoduchý a lidé ho využívají už tisíce let. Proč nás tak skvěle uklidní pomalý tanec plamenů ohně? Proč tak báječně usneme pod plechovou střechou, na kterou bubnuje déšť? Protože frekvence naší mozkové aktivity sleduje frekvenci světla nebo zvuků zvenčí, a po nějaké době ji začne kopírovat. Pokud je tahle vnější frekvence rychlá, jako třeba hudba na technopárty, buď nás vybudí k tranzu nebo rozčílí. Pokud je ale pomalá, jako třeba déšť, ukolébá nás to k sladkému uklidnění. Právě proto taky při monotónní jízdě vlakem často usneme jako špalek. Zvuk drncajících kolejí náš mozek doslova vtáhne do spánku.

Princip - video: AVS přístroj se skládá z ovládací jednotky, ze sluchátek, kde jsou slyšet speciální zvuky nebo hudba a ze speciálních brýlí s pulsujícím barevným světlem. Nasadíte si brýle a sluchátka a frekvence pulsů změní biorytmy mozku, naladí mozek a tělo do těch stavů, které jsou zapotřebí. Na vývoji této technologie AVS (AVS = audiovizuální stimulace) se podílelo několik vědeckých týmů včetně NASA a dvou nositelů Nobelových cen. AVS přístroje, dříve zvané psychowalkmany, u nás nejsou neznámé, nicméně větší popularitu zažívají až poslední roky: zvýšila se totiž rapidně jejich účinnost. K většímu rozšíření také přispívá fakt, že je používají známé osobnosti a lékaři. Nejlepším AVS přístrojem na světě je Laxman, který používá George Clooney, David Beckham nebo u nás Tomáš Klus či Lucie Bílá.

Chcete to taky zkusit? Dnes je to snadné - můžete zajít do specializovaného centra na vyzkoušení, které je zdarma nebo si AVS přístroj půjčit za malý poplatek domů (www.psychowalkman.cz). Laxman se může stát vaším osobním guru i domácím lékařem.

autor: | 16. 5. 2017

reklama
reklama
reklama
Komerční sdělení
reklama

Sponzorované odkazy

reklama