Archiv: Právě se děje

2. 12. 2019 18:57

Krejčířova vila míří znovu do dražby, vyvolávací cena je 28 milionů

Černošická vila uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře se do dražby vrátí v lednu. Její vyvolávací cena tentokrát bude 28 milionů korun. Informoval o tom server E15.cz. Vilu, která je v exekuci, se opakovaně nepodařilo vydražit. Poslední pokus s vyvolávací cenou 48,6 milionu korun se uskutečnil loni v říjnu. Letos v srpnu pak nemovitost poškodil rozsáhlý požár, podle odhadů vznikla škoda zhruba za 20 milionů korun.

Zdroj: ČTK
2. 12. 2019 18:27

Státní zástupce požádal o prodloužení rozhodnutí o dalším stíhání Andreje Babiše mladšího v kauze Čapí hnízdo

Státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi v pondělí vypršela lhůta na rozhodnutí, zda bude, nebo nebude nadále stíhat Andreje Babiše mladšího v kauze Čapí hnízdo. Podle zjištění serveru Seznam Zprávy ale žalobce požádal nadřízené, aby mu čas na rozhodnutí prodloužili.

Syn českého premiéra si tak ještě musí počkat, jestli i jeho případ skončí stejně jako v případě jeho otce a dalších obviněných v kauze Čapí hnízdo, tedy že trestní řízení bude zrušeno. Toto Šarochovo rozhodnutí nyní přezkoumává nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Případ Andreje Babiše mladšího byl z původního řízení vyčleněn, protože dlouhodobě žije ve Švýcarsku.

Zdroj: Domácí
2. 12. 2019 17:07

Kometa lovila za oceánem. Její obranu posílí bývalý juniorský šampion Glover

Hokejová Kometa získala do obrany posilu ze zámoří, z týmu Jacksonville Ice Men přichází bývalý juniorský mistr světa Jack Glover. V brněnském týmu je třiadvacetiletý Američan zatím na zkoušku. V extralize by poprvé mohl nastoupit v pátečním zápase proti Plzni.

Glover má zkušenosti z mládežnických zámořských soutěží ECHL, naskočil i do AHL. V roce 2014 vyhrál mistrovství světa do 18 let, kde ve finále Američané porazili český výběr v čele se současných lídrem statistik NHL Davidem Pastrňákem. Ve stejném roce Glovera draftoval Winnipeg Jets.

"Máme mezery v obraně a snažíme se s tím něco dělat nejenom nácvikem na ledě. Hledali jsme praváka obránce, bohužel v Česku na trhu žádný takový není. Takže jsme se rozhodli angažovat na zkoušku Jacka, na kterého máme výborné reference," uvedl na klubovém webu majitel a hlavní kouč Komety Libor Zábranský.

Pokud Kometa vyřídí administrativní záležitosti, mohl by Glover nastoupit v pátek v Plzni. "Věděl jsem, že Kometa je prvotřídní klub se skvělým zázemím, čili rozhodování pro mě bylo celkem jednoduché. Plusem bylo i to, že jsem věděl, že v Kometě působí známí hráči jako Martin Erat, Tomáš Plekanec nebo Peter Mueller, které znám z NHL," uvedl americký hokejista.

Zdroj: ČTK