reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Prádelny pro 21. století mění jméno: Z Berendsenu je Elis

Dvě jedinečné prádelny na jižní Moravě jsou prošpikované špičkovými technologiemi

Ve Slavkově u Brna a ve Velkých Pavlovicích jsou dvě nejmodernější prádelny v České republice. Mezi jejich zákazníky z Česka, Slovenska a Maďarska patří zejména výrobní společnosti z řady oborů, od potravinářství po automobilový průmysl. Výhradním vlastníkem je nově mezinárodní skupina Elis, která právě úspěšně dokončila akvizici původního vlastníka, firmy Berendsen.

Chytrá prádelna

Elis jako jediná firma v ČR umí nabídnout také řešení pracovních oděvů i pro ultračisté provozy farmaceutických firem pracujících v nejvyšších třídách čistoty nebo v aseptickém prostředí. Dalším příkladem technologií, které radikálně proměňují donedávna tradiční odvětví, jakým je prádelnictví, je čipování. V každém kusu oděvu je nažehlený či zašitý vysokofrekvenční čip, díky němuž je možné přesně sledovat a vyhodnocovat jeho stupeň opotřebení a také například to, kdy byl naposledy vypraný.

Spíše než prádelny bychom měli říkat outsourcing textilních a hygienických služeb. Praní je pouze jedním z bodů v současném komplexním koloběhu, který se točí kolem pronájmu a servisu prádla. Správná údržba pracovních oděvů je nejen důležitou součástí hygieny, ale také šetří čas, prostor, kapitál a lidské zdroje. A o tom, že se jedná o výnosný byznys, svědčí finanční výsledky. Elis již druhý rok po sobě v Česku vykazuje více než 40 procentní ziskovost.

Globální skupina Elis je jedničkou na evropském trhu v oblasti pronájmu a servisu pracovních oděvů, rohoží a hygienického řešení. Společnost působí ve 28 zemích Evropy a Latinské Ameriky a v 440 výrobních a servisních pobočkách zaměstnává 45 tisíc zaměstnanců. Skupina má centrálu ve Francii a je kótována na pařížské burze. V České republice je Elis členem Asociace prádelen a čistíren České republiky (APaČ) a Francouzské obchodní komory.

autor: komerční článek | 17. 2. 2019 0:00

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama